۰
در دیدار با معاون جان کری؛

مالکی: عراق نیازمند حمایت‌ بیشتری در جنگ با داعش است

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عراق

معاون رئیس جمهوری عراق در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا با اشاره به پیروزی‌های این کشور در جنگ علیه داعش گفت: عراق به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله، دفتر نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: مالکی در دفتر خود میزبان معاون وزیر خارجه آمریکا بود و در این دیدار دو طرف درباره آینده روابط دو جانبه و راه‌های تقویت آن گفت‌وگو کردند.

همچنین دو طرف به بررسی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه، روند عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش، بازگشت آوارگان عراقی به شهرهای خود و نیز بازسازی مناطق آزاد شده پرداختند.

مالکی در این دیدار با تاکید بر لزوم اجرای توافقنامه استراتژیک میان دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم و حفظ امنیت و ثبات عراق و منطقه گفت: عراق تاکنون توانسته در جبهه‌های مختلف نبرد با داعش به پیروزی‌های بزرگی دست یابد اما به حمایت‌های امنیتی و نظامی بیشتری نیاز دارد.

معاون وزیر خارجه آمریکا نیز با اشاره به اینکه حملات هوایی ائتلاف ضد داعش در تضعیف این گروه تروریستی نقش به سزایی داشته و خسارات زیادی را به این گروه وارد کرده است، تاکید کرد که کشورش به کمک‌ها و حمایت‌های خود از عراق در جنگ با داعش ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.