در دیدار با معاون جان کری؛

مالکی: عراق نیازمند حمایت‌ بیشتری در جنگ با داعش است

عراق

معاون رئیس جمهوری عراق در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا با اشاره به پیروزی‌های این کشور در جنگ علیه داعش گفت: عراق به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله، دفتر نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: مالکی در دفتر خود میزبان معاون وزیر خارجه آمریکا بود و در این دیدار دو طرف درباره آینده روابط دو جانبه و راه‌های تقویت آن گفت‌وگو کردند.

همچنین دو طرف به بررسی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه، روند عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش، بازگشت آوارگان عراقی به شهرهای خود و نیز بازسازی مناطق آزاد شده پرداختند.

مالکی در این دیدار با تاکید بر لزوم اجرای توافقنامه استراتژیک میان دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم و حفظ امنیت و ثبات عراق و منطقه گفت: عراق تاکنون توانسته در جبهه‌های مختلف نبرد با داعش به پیروزی‌های بزرگی دست یابد اما به حمایت‌های امنیتی و نظامی بیشتری نیاز دارد.

معاون وزیر خارجه آمریکا نیز با اشاره به اینکه حملات هوایی ائتلاف ضد داعش در تضعیف این گروه تروریستی نقش به سزایی داشته و خسارات زیادی را به این گروه وارد کرده است، تاکید کرد که کشورش به کمک‌ها و حمایت‌های خود از عراق در جنگ با داعش ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N850900