لاریجانی: نگاه‌ها به مذاکرات هسته‌ای باید مثبت باشد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نگاه‌ها به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 مثبت باشد، گفت: این مذاکرات در حال پیشرفت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد افزود: این گفت‌وگوها در لوزان توانست به یک چارچوب کلی برسد ولی همچنان جزئیاتی وجود دارد که باید در نشست‌های آینده درباره آن به توافق رسید.

وی تصریح کرد: طبیعی است که برخی از مشکلات و اختلافات نیز وجود دارد، ولی به صورت کلی باید نگاه‌ها به مذاکرات هسته‌ای رو به جلو مثبت باشد.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه تروریست‌ها از عراق نامیدانه خارج خواهند شد، گفت: قدرت‌های بزرگ گروه‌های تروریستی را ایجاد کردند و نمی‌توانند این گروه‌ها را از بین ببرند.

رییس مجلس در ادامه با اشاره به این که حزب الله لبنان در نبرد خود علیه تروریست‌ها پیروز خواهد شد، افزود: ارتش سوریه در چند سال گذشته در درگیری‌های این کشور قدرت بالای مقاومت خود را نشان داده است.

لاریجانی بر ضرورت حل و فصل داخلی بحران سیاسی در لبنان تاکید کرد و درباره تحولات یمن بیان داشت: تجاوز به یمن یک خطای راهبردی بوده است.

انتهای پیام

کد N850812