سازمان ملل نام اسرائیل را از "لیست ننگ" خارج کرد

اسراييل

به رغم اعتراضات سازمان ملل به جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی، این سازمان از درج نام اسرائیل در فهرست موسوم به "لیست ننگ" خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، اخیرا لیلی زروقی، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری‌های مسلحانه در پیش نویس گزارشی که آن را برای بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل فرستاد پیشنهاد داد که اسرائیل و برخی گروه‌های فلسطینی در لیست سیاه سازمان ملل در خصوص نقض حقوق کودکان قرار بگیرند.

این لیست که به "لیست ننگ" معروف است شامل کشورها و سازما‌ن‌هایی است که به نقض حقوق کودکان پرداخته‌اند.

گزارش زورقی روز دوشنبه به دست اعضای شورای امنیت رسید اما سازمان ملل که بارها در گزارش‌های خود اسرائیل را به جنایات علیه کودکان متهم کرده از درج نام اسرائیل در این لیست امتناع کرد.

منابعی در سازمان ملل اعلام کردند که تصمیم بان کی مون برای رد پیشنهاد زروقی تصمیمی "غیر معمول" بوده است.

در گزارش زروقی انتقاد شدیدی از عملیات نظامی اخیر اسرائیل در نوار غزه شده است.

پیشتر نیز منابع دیپلماتیک در سازمان ملل اعلام کردند بان کی مون تمایلی برای درج نام اسرائیل در این فهرست ندارد. همچنین دیده بان حقوق بشر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از بان کی مون خواسته تا اسامی تمامی کشورها و گروه‌های مسلحی را که دست به جنایت علیه کودکان می‌زنند در فهرست موسوم به "لیست ننگ" قرار دهد و در برابر فشارهایی که واشنگتن و تل آویو برای عدم درج نام اسرائیل در این لیست اعمال می‌کنند بایستد.

انتهای پیام

کد N850810