مرحله جدید اجرای سیستم امنیتی در مرزهای اردن با سوریه و عراق

عراق,سوريه,اردن

ارتش اردن مرحله جدید اجرای سیستم شناسایی مرزی را که مقام‌های آمریکایی می‌گویند از این کشور در مقابل نفوذ گروه‌های تروریستی همچون داعش از عراق و سوریه دفاع می‌کند، آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اردن در حالی در ائتلاف نظامی تحت امر آمریکا علیه داعش ایفای نقش می‌کند که شبه‌نظامیان و تروریستها تهدیدی بالقوه برای امنیت این کشور که متحد دیرینه غرب است، محسوب می‌شوند و پیشتر نیز در مواضع مرزی این کشور حملاتی را انجام داده بودند.

در همین حال "رابرت پادوک"، وابسته نظامی در سفارت آمریکا در امان گفت: این سیستم امنیت مرزی که نیمی از آن با هزینه آمریکا ساخته شده و شامل رادار و برج‌های شناسایی است، به نیروهای اردنی کمک می‌کند تا عاملان نفوذی را چندین کیلومتر دورتر و پیش از رسیدن به مرز شناسایی و رهگیری کنند. با این سیستم نیروهای اردنی می‌توانند تمام نقاط مرز را زیرنظر داشته باشند و به موقع اقدام مناسب انجام دهند.

وی افزود: با تکمیل مرحله دوم، سیستم جدید در مرز سوریه- اردن فعال می‌شود. همچنین سیستم امنیت مرزی اردن با عراق نیز در حال انجام است و تا پایان سال جاری میلادی به اتمام می‌رسد.

"آلیس ولز" سفیر آمریکا در اردن نیز گفت: این سیستم شناسایی باعث تقویت امنیت اردن می‌شود. فکر نمی‌کنم کسی دیگر درباره حمله به اردن توسط داعش سخن بگوید چون این سیستم جدید امنیتی و شناسایی هرگونه عامل نفوذی به مرز اردن را سریعاً شناسایی و متوقف می‌کند.

بخش شرقی مرز سوریه- اردن که بیابانی دور افتاده است به محل اصلی ورود آوارگان سوری به اردن محسوب می‌شود. دیده‌بان حقوق بشر پیشتر اعلام کرده بود که اردن به تدریج در دو سال گذشته در حال تشدید اعمال محدودیت‌ها در اجازه ورود آوارگان سوری است.

انتهای پیام

کد N850737