پیام تبریک بارزانی به کردها به خاطر پیروزی در انتخابات ترکیه

سیاسی

رئیس منطقه کردستان عراق در پیام تبریکی به مناسبت پیروزی کردهای ترکیه در انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کرد: همچنان به حمایت از روند صلح و دموکراسی در ترکیه ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در این پیام تبریک تاکید کرد: من از اینکه کردها توانستند در فضایی دموکراتیک و در چارچوب یک حزب سیاسی وارد پارلمان شوند بسیار خوشحالم.

وی همچنین پیروزی کردها در انتخابات پارلمانی ترکیه را دستاوردی مهم برای تحول روند صلح و دموکراسی در ترکیه خواند.

بارزانی در پیام خود به رهبران و اعضای حزب "دموکراتیک مردم" به مناسبت این پیروزی تبریک گفته و افزود: ما همچنان به حمایت از روند صلح و دموکراسی در ترکیه مثل سابق ادامه می‌دهیم و امیدواریم که این دستاورد مقدمه‌ای برای گسترش و تعمیق روح برادری و صلح در ترکیه و از بین رفتن آثار تبعیض و استبداد شود.

رئیس منطقه کردستان عراق همچنین تاکید کرد: پیروزی در انتخابات دلیلی بر این است که دموکراسی در سوریه به عالی‌ترین سطح رشد کمال خود رسیده است.

انتخابات پارلمانی در ترکیه روز یکشنبه برگزار شد و طی آن حزب حاکم "عدالت و توسعه" به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به 259 کرسی از 550 کرسی دست یافت.

این در حالی است که حزب دموکراتیک مردم توانست با کسب 78 کرسی به پارلمان این کشور راه یابد.

پیام تبریک بارزانی به کردهای ترکیه درحالی منتشر شده که برخی رسانه‌های غیر موثق اخباری را درباره مرگ وی در یکی از بیمارستان‌های اربیل منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N850736