جعفرزاده در گفتگو با مهر:

اشتباه فاحش گره زدن اقتصاد به مذاکرات

سیاسی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در صورت پیروزی مذاکرات اداره اقتصاد کشور سخت تر از شکست مذاکرات است گفت: در تحریم ها مدل اقتصادی جان سخت را اجرا کردیم اما در صورت رفع تحریم ها برنامه ای نداریم.

غلامعلی جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر مذاکرات را اجتناب ناپذیر خوانده و گفت: نرفتن به مذاکرات اشتباه بزرگی بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گره زدن همه مسائل کشور به مذاکرات هسته ای را اشتباهی فاحش خواند و گفت: این که فعالیت های اقتصادی کشور را منوط به مذاکرات کنیم کاری بسیار بسیار اشتباه است.

وی با تاکید لزوم حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: یکی از دغدغه های اقتصاددانان این است که در صورتی که مذاکرات به نتیجه مثبت برسد و پولی هنگفت معادل ۱۴۰ میلیارد دلار وارد کشور شود چه مشکلاتی برای کشور ایجاد می شود؟ متاسفانه ما چون برنامه نداریم و برنامه نمی پذیریم و به راحتی از این پول استفاده می کنیم خسارتش ده ها برابر بیشتر از تحریم است.

عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: بنابراین اگر مذاکرات به نتیجه مثبت برسد واقعا اداره کشور سخت تر از شکست مذاکرات است زیرا در ما در شرایط تحریم ها مدلی پیدا کردیم و «جان سخت» شدیم و ورود این سیل اعتبارات بدون برنامه ریزی به کشور آسیب های زیادی را به اقتصاد وارد می کند.