شینزو آبه:

امیدواریم سفر پوتین به توکیو تا پایان سال انجام گیرد

سیاسی

نخست وزیر ژاپن ابراز امیدواری کرد که ولادیمر پوتین رئیس جمهوری روسیه تا پایان سال جاری میلادی (دی ماه) به این کشور سفر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، شینزو آبه در حاشیه نشست گروه ۷ کشور صنعتی در آلمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما می خواهیم که سفر رییس جمهور پوتین به ژاپن تا پایان سال جاری انجام شود.

وی با یادآوری اختلافات مرزی بین توکیو و مسکو گفت: گفتگو با مسکو برای حل مشکلات سرزمین های شمالی (جزایر کوریل) ضروری است و ما متعهد به ادامه گفتگوها با روسیه در این زمینه هستیم.

آبه همچنین بر ضرورت مشارکت روسیه در تلاش های بین المللی برای حل بحران های مختلف از جمله بحران اوکراین تاکید کرد. وی با بیان اینکه ژاپن مخالف به کارگیری زور از سوی هر دو طرف درگیر در بحران اوکراین است، از حمایت توکیو از اصلاحات آغاز شده در اوکراین خبر داد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که دیمیتری پسکوف دبیر مطبوعاتی کاخ کرملین روز ۳۱ ماه مارس اعلام کرد پوتین هیچ برنامه ای برای سفر به ژاپن ندارد و بنابراین برای این سفر هیچ برنامه ریزی انجام نگرفته است.

با این حال وزارت خارجه روسیه در اواسط ماه فوریه اعلام کرده بود که دیپلمات های ژاپن و روسیه در حال برنامه ریزی برای سفر رسمی ولادیمیر پوتین به توکیو هستند. هر چند تاکنون هیچ تاریخی برای انجام این سفر اعلام یا پیش بینی نشده است. گفتنی است کاخ کرملین تایید کرده است که دعوت نامه ای رسمی برای سفر پوتین به ژاپن دریافت کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']