انتقاد گروه های سیاسی آلمان از دیدار مقامات دولت مرکل با جب بوش

سیاسی

دیدار شماری از مقامات کابینه «آنگلا مرکل» با نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات 2016 آمریکا انتقاد گروه های اپوزیسیون را به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جب بوش» برادر کوچکتر رئیس جمهوری اسبق آمریکا در سفر اروپایی خود به برلین رفته و با شماری از وزیران کابینه مرکل از جمله وزیر خارجه و وزیر دارایی دیدار کرده است.

بر این اساس این دیدارها با مخالفت هایی در بین دیگر احزاب آلمانی روبرو شده است. با این حال دفاتر «ولفگانگ شویبله» وزیر دارایی و «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه با انتشار بیانیه هایی به انتقادهای مذکور پاسخ داده اند.

دفتر شویبله اعلام کرده است دیدار وزیر داریایی با یک شهروند خارجی امری غیرمعمولی نیست چرا که چنین دیدارهایی برای وی عادی است. همچنین سخنگوی اشتاین مایر تاکید کرده که دیدار مهمانان خارجی با وزیر خارجه جزو برنامه های روزانه است، تلاش کرد چنین اقدامی را توجیه کند.

این در حالی است که دیدار مقامات برلین با نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شائبه حمایت دولت مرکل از نامزد جمهوریخواهان را به وجود آورده است. جب بوش قرار است روز سه شنبه در نشست اقتصادی سالانه حزب حاکم «دمکرات مسیحی» (CDU) سخنرانی کند. انتظار می رود بوش در حاشیه این مراسم با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز دیدار داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']