وزیر خارجه عراق:

نیروهای مردمی عراق را نمی توان شبه نظامی به شمار آورد

سیاسی

وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد نیروهای مردمی عراق پشتیبان نیروهای امنیتی هستند و نباید آنها را گروه هایی شبه نظامی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، ابراهیم الجعفری در دیدار با سفرای کشورهای اروپایی در عراق با تاکید بر اهمیت نیروهای مردمی به عنوان یک قدرت حامی و پشتیبان نیروهای امنیتی که در لبیک به ندای مراجع تقلید وارد نبرد با داعش شده اند، گفت: اهل سنت عراق اولین قربانی گروهک داعش هستند.

وزیر امور خارجه عراق افزود: در هر حال نیروهای مردمی عراق را نمی توان گروه هایی شبه نظامی به حساب آورد چرا که این نیروها زیر چتر فرماندهی کل نیروهای مسلح فعالیت می کنند و حامی و پشتیبان نیروهای نظامی عراق هستند.

ابراهیم الجعفری تصریح کرد: جنگ علیه داعش، غیر کلاسیک است و به همین دلیل مقابله با چنین گروهک هایی نیازمند اقدامات غیر کلاسیک است. وی تاکید کرد: داعش تمام اقشار مردم عراق را هدف قرار داده و نه پیروان فرقه و مذهب خاصی را و دلیل آن این است که داعش ادعای دفاع از حقوق اهل سنت در عراق را دارد ولی در واقع اهل سنت اولین قربانیان داعش هستند.

گفتنی است پیش از این محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق، نیروهای مردمی را عامل اصلی آزادسازی مناطق اشغالی دانسته و از تشکیل این نیروها به عنوان تجربه ای بی نظیر و موفق نام برده بود.

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']