شیمون پرز:

مذاکره نکنیم، به کشوری عربی تبدیل می شویم

سیاسی

رئیس سابق رژیم صهیونیستی هشدار داد این رژیم باید هرچه سریعتر مذاکرات سازش را آغاز کند تا مانع از تبدیل شدن به کشوری عربی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدیعوت آحارونوت، شیمون پرز که در کنفرانس امنیتی هرتزلیا سخن می گفت ، اظهار داشت: اگر ما مذاکرات را آغاز نکنیم، اسرائیل می تواند به کشوری عربی تبدیل شود؛ ما در حال بلعیده شدن جمعیتی هستیم و این می تواند پایانی بر آرزوی تشکیل یک کشور یهودی آزاد و دموکراتیک باشد.

وی بدون اشاره به تداوم شهرک سازی صهیونیست ها در سرزمین های فلسطینی گفت: پیش شرط های اسرائیل و فلسطین برای مذاکرات تنها به لجبازی منجر شده و مذاکرات را سخت می کند؛ هر دو طرف باید بدون پیش شرط به میز مذاکره بازگردند.

وی افزود: ابومازن (محمود عباس) را بهتر از دیگران می شناسم. او راحت ترین رهبر عرب است که می توان با وی مذاکره کرد، ابومازن در مبارزه با تروریسم با ما همکاری دارد و جسارت بیان سخنانی را دارد که دیگر رهبران عرب ندارند.

شیمون پرز خاطرنشان کرد که مذاکرات سازش زمان بر خواهد بود اما صهیونیست ها باید به میز مذاکرات بازگردند. رئیس سابق رژیم صهیونیستی درباره روابط تل آویو-واشنگتن نیز گفت: تمام مناقشات و اختلافات ما می تواند به آسانی و در جلسات خصوصی حل شود؛ اوباما را باید از اقداماتش قضاوت کرد و واقعیت این است که هیچ مشکل امنیتی اسرائیل نبوده که وی به آن اشاره ای نکرده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']