حجت الاسلام انصاری مطرح کرد:

دلواپسی‌ها محترم است/قراربودکوتاه بیاییم مذاکره۲۱ماه طول نمی‌کشید

سیاسی

خرم آباد - معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: اگر قرار بود تیم مذاکره کننده از مواضع خود کوتاه بیایند مبارزه و تلاش آنها ۲۱ ماه به طول نمی انجامید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید انصاری عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان به حضور پرشکوه مردم در ۲۶ امین مراسم سالگرد امام راحل در ۱۴ خرداد امسال اشاره کرد و اظهار داشت: معمولا هر ساله مهمترین سخنرانی مقام معظم رهبری در مراسم ۱۴ خرداد ایراد می شود چرا که در این مراسم همه مسئولان نظام در تمام سطوح حضور دارند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب امسال در مراسم سالروز ارتحال امام راحل هشت محور از شاخص های اندیشه بنیانگذار کبیر انقلاب را مطرح کردند، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم همگان را به پیگیری و استخراج سایر محورهای اندیشه ای و مکتب فقی و سیاسی امام خمینی(ره) فرا خواندند.

تبلیغات غلط در رابطه با مسئله فرج

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان داشت: امیدواریم اصحاب فکر و قلم و اندیشه هم با بهره گیری از محورهای اندیشه ای امام و هم با استخراج محورهایی که خود در جستجو و پژوهش آثار امام به دست می آورند بتوانند پیوند بیشتری میان این مکتب با نسل جدید برقرار کرده و بتوانند با توطئه دشمنان به ویژه رسانه های بیگانه مقابله عملی موثری داشته باشند.

حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: یکی از شیطنت ها و دستاوردهای دشمنی های استکبار با اسلام به طور عام و با مکتب شیعه به طور خاص طی قرون متمادی این بوده است که تعالیم و آموزه های زندگی ساز دین اسلام را تحریف و دگرگون کرده و دینی که می تواند موتور محرک همه نیروهای فعال جامعه به سمت سلامت و سعادت باشد را با عواملی تخریبی و آموزه هایی ضد خود معرفی کنند.

وی با بیان این مطلب که کج اندیشان و متهجران در طول تاریخ اسلام ناخواسته در خدمت اهداف استعماری قرار گرفته اند، اظهار داشت: از جمله مطالبی که در اسلام و تشیع وجود داشته و به عنوان عامل کارساز در دین اسلام مطرح بوده است مسئله فرج است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور به تبلیغات غلطی که در رابطه با مسئله فرج ترویج می شود اشاره کرد و گفت: این افضل اعمال در تبلیغات نادرست علاوه بر اینکه به عنوان یک عامل تحقیری مطرح شد بلکه این فکر ترویج می شد که از مقدمات و لوازم فرج امام عصر(عج) پر شدن جهان از طلم و جور است لذا هر چه ظلم بیشتر باشد به فرج نزدیکتر می شویم.

امام دست به اصلاح اساسی در حوزه دین و اندیشه زد

حجت الاسلام انصاری امام خمینی(ره) را یگانه مرجع عالم دینی خواند که توانست نظریه حکومت اسلامی و فلسفه کاربرد عملی فقه اسلامی را به درستی درک کند و افزود: امام توانست نظریه عملی و سیاسی خود را به یک نقشه راه تبدیل کرده و این نقشه راه را شخصا مدیریت و به اجرا بگذارد تا به نتیجه نهایی برسد.

وی با بیان اینکه امام دست به یک اصلاح اساسی در حوزه دین و اندیشه زد، ادامه داد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی با یک منطق قوی و همه فهم اعلام کرد اگر قرار بود وظیفه انبیاء تنها مسائل فقهی و اسلامی باشد دیگر دعوایی بین انبیاء و قدرت ها شکل نمی گرفت لذا دعوای فرعون ها و نمرودها در طول تاریخ بر سر وضو و غسل نبوده است.

 معاون پارلمانی رئیس جمهور با استناد به سخن امام راحل مبنی بر اینکه نماز و اسلامی که برای زورگویان و استعمارگران خطر نداشته باشد اسلام نیست، بیان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که مسئله فلسفه انتظار فرج یک تکلیف و آماده باش است لذا انتظار فرج یعنی آماده باش دائم پیروان مکتب اهل بیت برای پذیرش یک حکومت جهانی و ایفای نقش در آن حکومت است.

پیروزی انقلاب و الگوی جدید از مدیریت سیاسی اجتماعی

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه با پیروزی انقلاب یک الگوی جدید از مدیریت سیاسی اجتماعی عرضه شد، عنوان کرد: این الگو تحت عنوان نظریه ولایت فقیه در مهندسی مهندسان قانون اساسی و خبرگان ملت به یک نظام سیاسی مردم سالار دینی تبدیل شده است و اساس این نظام در حوزه نظری بر پایه تعالیم اسلام است.

وی با اشاره به اینکه اسلام داعشی اسلام انتظار نیست، تصریح کرد: اسلامی که امام راحل عرضه کرد مطابق با اصول فقه سنتی بوده و زمان و مکان به عنوان کلید اساسی در فهم مسائل فقهی وجود دارد لذا امام خمینی(ره) بین دین و دنیا، بین ولایت فقیه واجد شرایط و بین دموکراسی و انتخاب مردم آشتی برقرار کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور مسئولیت مدیران را با توجه به شرایط کنونی در اداره کشور بسیار خطیر دانست و اظهار داشت: امروز عملکرد جمهوری اسلامی ایران به عنوان عملکرد اسلام و مکتب اهل بیت(ع) مطرح است لذا موفقیت این نظام موفقیت اسلام و مکتب اهل بیت(ع) است لذا شکست نظام و نارسایی در مدیریت کشور به عنوان ناتوانی احکام اسلام در اداره جامعه تلقی خواهد شد.

حجت الاسلام انصاری گام های برداشته شده برای پیشرفت و تعالی در کشور را طی ۲۶ سال گذشته بسیار پر اهمیت و بزرگ دانست و گفت: ما امروز در یک مقطع تاریخی به سر می بریم که تصور نمی کنم اسلام طی قرون گذشته با خطرات بزرگی مثل خطرات امروز مواجه شده باشد.

دشمنان جهان اسلام را درگیر جنگی داخلی کرده اند

وی افزود: دشمنان ما تجربیات دشمنی گذشته را روی هم گذاشته و از آن درس گرفته اند و به این نتیجه رسیده اند که لشگرکشی به کشورهای اسلامی چاره ساز نیست لذا با استفاده از تجربیات شیطنت های چند قرنی خود جهان اسلام را به خود مشغول کرده اند و افرادی نادان و مزدورانی پلید برای این منظور به کار گرفته شده اند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان ما جهان اسلام را درگیر جنگی داخلی کرده اند بیان داشت: چهره جهان اسلام خونین بوده و پیکر آن پاره پاره است و اینبار آمریکا و اسرائیل به عنوان منجی مسلمانان گوشه ای نشسته و داعشی را می پرورانند و آن را مانند حیوانی وحشی به جان مسلمانان می اندازند.

حجت الاسلام انصاری افزود: داعش به نام اسلام مسلمانان را با تکبیر سر بریده و آنها را شکنجه می کند و دشمنان اسلام به عنوان ناجی و با استفاده از پول مسلمین ادعا می کنند می خواهند داعش را از بین ببرند در حالی که خالق داعش و حامی این گروه تکفیری همین ها هستند.

عربستان عامل تخریب گر بازار نفت و امنیت منطقه

وی عربستان را به عنوان یک عامل تخریب گر در بازار نفت، بازار سیاست و امنیت منطقه دانست و اظهار داشت: عربستان سعودی امسال ده ها میلیارد دلار از شرکت های اسلحه سازی دشمنان اسلحه خرید و این اسحله به جای اینکه بر سر صهیونیست ها ریخته شود تبدیل به بمب بر سر مردم مظلوم یمن شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: حاشیه امنی که امروز مرتجعین عرب با کمک داعش برای اسرائیل به وجود آورده اند هیچ گاه چنین حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد نشده بود ولی در این میان تنها کشوری که دنبال اجرای آموزه های دینی اسلام بوده جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه رسالت امروزی ما تنها اداره کشور نیست بلکه جلوگیری از خطر نابودی اسلام است تصریح کرد: امروز چهره منفوری از اسلام در دنیا به نمایش گذاشته شده است و اسلام اینطور نمایش داده می شود که الله اکبر به معنی کشتن، انفجار و سر بریدن است لذا برای خنثی سازی این تبلیغات باید جامعه ای منسجم، همدل و همزبان را به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه نباید اجازه بدهیم بذر کینه ای که علمای وهابی سال های سال در مدارس وهابی تدریس کرده اند نه به نام دفاع از تشیع و نه به نام دفاع از تسنن در کشور افشانده شود، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند تسننی که آمریکا ترویج کند و تشیعی که انگلیس مروج آن باشد نه شیعه است و نه سنی.

اداره کشور با نفت ۴۵ دلاری

وی به اقدامات صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید طی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در حالی امور کشور را در دست گرفت که هزاران طرح و پروژه نیمه تمام از دولت قبل به جا مانده بود و اداره کشور با نفت ۴۵ دلاری کار دشواری بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بودجه جاری کشور را در پایان سال ۸۴ حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان برشمرد و افزود: بودجه جاری کشور در پایان سال ۹۱ به ۱۲۰ هزار میلیارد دلار رسید.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه ۸۰ درصد بودجه جاری برای پرداخت حقوق و مستمری صرف می شد، ادامه داد: بودجه عمرانی کشور در سال ۹۱ با نفت ۱۰۴ دلار ۱۱ هزار میلیارد تومان بود و این در حالی است که در دولت تدبیر و امید بودجه بودجه عمرانی کشور در سال ۹۲ به ۲۳ هزار میلیارد تومان رسید.

وی به مهار تورم و رساندن آن به ۱۵ درصد در طول عمر دولت تدبیر و امید اشاره کرد و بیان داشت: در این دولت رشد منفی ۵.۶ درصدی اقتصاد را به مثبت ۱.۵ درصد رسید.

فضای کسب و کار کشور مطمئن شده است

معاون پارلمانی رئیس جمهور اجرای موفقیت آمیز گام اول برنامه نظام سلامت را موفقیتی بزرگ برای دولت دانست و افزود: در این برنامه حدود ۱۰ میلیون نفر از افرادی که فاقد بیمه بودند تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه امروز فضای کسب و کار در کشور به فضایی مطمئن تبدیل شده است، عنوان کرد: امروز شاهد رشد سرمایه گذاری در کشور حتی در مناطق محروم هستیم به طوری که امروز در شهرستان تازه تاسیس رومشکان لرستان کلنگ احداث مجتمع بزرگ فولاد به زمین زده شد.

وی اضافه کرد: اگر جامعه ما دچار فقر و بیکاری مزمن شود مساجد و حسینیه ها خالی شده و شیره کش خانه ها رونق پیدا خواهند کرد لذا دولت برنامه ریزی وسیعی هم برای ایجاد اشتغال و هم برای تحرک در بخش های مختلف آغاز کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از مسئولان استان خواست در حوزه های تحت مدیریت خود دست به ابداع و نوآوری بزنند و افزود: مدیران استانی نباید به مرکز چشم داشته باشند بلکه فکر و نوآوری آن ها باید به سمت مرکز سوق داده شود.

سخنان انصاری خطاب به دلواپسان

حجت الاسلام انصاری در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع مذاکرات هسته ای اشاره کرد و خطاب به دلواپسان این موضوع گفت: دلواپسی شما محترم است ولی بدانید اگر قرار بود تیم مذاکره کننده از مواضع خود کوتاه بیایند مبارزه و تلاش آن ها ۲۱ ماه به طول نمی انجامید.

وی با بیان اینکه مدیریت پرونده هسته ای ایران با شخص رهبر معظم انقلاب است ادامه داد: متاسفانه اصرارهای بیش از حد و تحت فشار گذاشتن اعضای تیم مذاکره کننده برای گزارش دادن در برخی تریبون ها و مجالس خصوصی و محرمانه که بعدا آنها را عمومی می کنند باعث از بین رفتن منافع ملی می شود و گاهی دست تیم ما در برابر تیم مذاکره کننده عیان می شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کرد: هجوم دشمن تحت عنوان تحریم به ساحت اقتصادی کشور مثل هجوم دشمن به خرمشهر، سوسنگرد و ... است و دشمن دیروز مرزهای کشور را اشغال می کرد و امروز در عرصه دیپلماسی با ما مبارزه می کند.

در حال بازپس گیری عرصه های اقتصادی تحریم شده هستیم

حجت الاسلام انصاری افزود: امروز فرزندان ملت در عرصه دیپلماسی و با همراهی ملت و هدایت رهبری در حال بازپس گیری عرصه های اقتصادی تحریم شده از سوی دشمنان نظام است.

وی با تاکید بر اینکه باید تحرم ها از سر ملت برداشته شوند، افزود: وظیفه دولت و نظام این است که زندگی آرامی را برای مردم ایجاد کند البته این بدین معنا نیست که با برداشته شدن تحریم ها همه مشکلات حل می شود ولی برخی هزینه های تحمیلی بر ملت جبران می شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: بسیاری از کشورهای دنیا برای تعامل با ایران آماده هستند و اینکه امروز یک مثلث شوم شکل گرفته است تا نگذارند مذاکرات به ثمر بنشیند نشانه حقانیت مذاکرات و تیم مذاکره کننده ماست.