چین با استفاده از کارگرانش در شهرک‌سازی‌های اسرائیل مخالفت کرد

یک مقام بلندپایه دولت رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) اعلام کرد، چین به این رژیم اعلام کرده اجازه کار کردن کارگران مهاجر در ساخت شهرک‌ها در مناطق اشغالی کرانه باختری را نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جریان تبلیغات انتخاباتی خود پیش از برگزاری انتخابات سراسری وعده داده بود ساخت و ساز شهرک‌ها در مناطق اشغالی را تسریع کند. همچنین وزرای کابینه دولت جدید نتانیاهو نیز خواهان ساخت بلوک‌های بیشتر در مناطق اشغالی شده‌اند که یکی از موانع صلح با فلسطینی‌ها بوده است.

یک مقام اسرائیلی که نام خود را فاش نساخت به خبرگزاری فرانسه گفت: ما در حال مذاکره با چین به منظور توافق بر سر ورود هزاران کارگر دیگر به مناطق اشغالی هستیم.

وی با اشاره به کرانه باختری گفت: در حال حاضر مذاکرات بر سر برخی مسائل از جمله استفاده از این کارگران مهاجر در شهرک سازی در مناطق یهودیه و سامریه به مشکل برخورده است.

وی افزود: پکن خواهان آن شده که ما تضمین کنیم در این منطقه هیچ کارگری وجود نداشته باشد.

پکن تاکنون درباره این خبر اظهار نظر نکرده اما موضع چین می‌تواند مذاکرات میان دو طرف به هدف برقراری توافق به منظور ورود کارگران را تضعیف کند.

روزنامه هاآرتص روز یکشنبه گزارش داد، براساس این توافق دولت اسرائیل مسئول واردکردن کارگران خارجی به اراضی اشغالی به منظور استفاده در بخش ساخت و ساز خواهد بود.

این روزنامه تصریح کرد: این توافق جایگزین تمهیدات فعلی می‌شود که طی آن شرکت‌های خصوصی مستقیما با شرکت‌های چینی که به تامین نیروی کار می‌پردازند قرارداد امضا می‌کنند زیرا این رویه انتقاداتی را درخصوص اینکه باعث نقض جدی قوانین کار می‌شده در پی داشته است.

انتهای پیام

کد N850425