اعتراض عباس عبدی به درج مصاحبه جعلی از قول او در یک روزنامه

عباس عبدی

عباس عبدی از روزنامه‌نگاران دهه‌های اخیر در مطلبی خطاب به مطبوعاتی‌ها تاکید کرده است که «مخالفت با هرگونه رفتار غیرحرفه‌ای بیش و پیش از همه وظیفه ماست.»

به گزارش ایسنا، عبدی با اشاره به آن‌چه انتشار خبر جعلی به نقل از وی در یک روزنامه در 10 خرداد خوانده، چنین خطایی در حرفه روزنامه‌نگاری را تعجب‌برانگیز توصیف کرده و آورده است: بنده بر حسب وظیفه تکذیبیه‌ای برای آنان فرستادم و دو روز هم صبر کردم تا منتشر کنند، ولی به هر دلیلی از انتشار آن استنکاف کرده و متن دیگری را قالب نقد منتشر کرده اند وبه غلط اعتراض مرا متوجه شخص ثالث کرده‌اند.

وی خطاب به همکاران مطبوعاتی خود خاطرنشان کرده است: به احتمال فراوان همه ما در این نکته اتفاق نظر داریم که در غیاب یک نهاد قدرتمند مطبوعاتی، جامعه مطلوب نیز شکل نخواهد گرفت. رکن اساسی جامعه امروزی اطلاع رسانی صحیح و نیز نظارت و نقد جامعه و صاحبان قدرت است و بخش مهم این کار به عهده روزنامه نگاران و مطبوعاتی ازاد و مستقل است. ولی همه شاهد هستیم که در ایران ما، وضعیت مطبوعات چنان نابهنجار است که نمی توانیم انتظار داشته باشیم که این نهاد چنان که شایسته ان است از پس وظیفه و رسالت خطیر خود برآید. این وضع دلایل گوناگونی دارد ولی یکی از مهمترین دلایل آن بی توجهی به صلاحیت‌ها و اخلاق حرفه‌ای در میان برخی از نشریات است و در این میان سکوت ما هم موجب تجری بیشتر این وضع شده است و ادامه سکوت نیز عمق این وضع فلاکت بار را بیشتر می‌کند.

وقتی که ما شهامت نقد خود و اجرای قانون را نداریم چگونه انتظار داریم مردم و دولت به مطبوعات اعتنا کنند. مخالفت با این‌گونه رفتارهای غیرحرفه‌ای بیش و پیش از همه وظیفه ماست.

17220

کد N850354