سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی خبر داد:

کمیته چهار جانبه مسئول بررسی طرح عملیات بانکی بدون ربا شد

سیاسی

اسماعیل جلیلی از تشکیل کارگروه مشترک وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، مرکز پژوهش ها و کمیسیون برای بررسی مفاد طرح عملیات بانکی بدون ربا خبر داد.

اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با حضور نمایندگان بانک مرکزی، مرکز پژوهش ها، صندوق بیمه کشاورزی،وزارت اقتصاد و دارایی تشکیل شد.

نماینده مردم مسجد سلیمان و اندیکا در مجلس شورای اسلامی اداکه داد: رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی در این جلسه گزارشی از مشکلات نقدینگی صندوق برای پرداخت خسارات کشاورزان ارائه داد و خواستار کمک بانک مرکزی و بانک کشاورزی برای جبران خسارت های وارده به کشاورزان شد و از عدم اجرای ماده ۴۹ قانون رفع موانع تولید اظهار نگرانی کرد.

وی با اشاره به بررسی طرح عملیات بانکی بدون ربا در کمیسیون اظهار داشت: کلیات این طرح در کمیسیون به بحث گذاشته شد، نمایندگان معتقد بودند بعد از ۳۰ سال نیاز به اصلاح قانون فعلی و حمایت از تولید است.

جلیلی گفت: در نهایت کلیات این طرح به تصویب کمیسیون رسید و مقرر گردید کارگروهی با عضویت طراحان، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و مرکز پژوهش ها مفاد طرح را بررسی کرده و به کمیسیون گزارش دهند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ادامه داد: در این جلسه وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی گزارشی از راهکار های بهبود رتبه ایران در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی ارائه دادند.