42 درصد آمریکایی‌ها حامی ادامه مذاکرات هسته‌ای

سیاسی

نتایج یک نظر سنجی در آمریکا نشان داد 42 درصد ازمردم این کشور خواستار رویکرد صلح‌آمیز در قبال برنامه هسته‌ای ایران و ادامه مذاکرات هسته‌ای تهران و واشنگتن هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته نشریه فوربس، موسسه تحلیلی زاگبی در یک نظرسنجی از مردم آمریکا پرسید که آیا خواهان ادامه مذاکرات کنونی میان ایران و قدرت‌های جهانی که منجر به لغو مرحله‌یی تحریم‌ها علیه تهران در ازای محدودیت برنامه هسته‌ای این کشور می‌شوند هستند با این که می‌خواهند مذاکرات متوقف و تحریم‌ها علیه ایران تشدید شود؟

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که 42 درصد از مردم آمریکا خواستار راه‌حل دیپلماتیک و صلح‌آمیز در قبال برنامه هسته‌ای ایران هستند و 32 درصد نیز به گزینه دوم یعنی تشدید تحریم‌ها رای داده‌اند. 23 درصد از رای دهندگان نیز اظهار بی‌تفاوتی کرده‌اند.

نظرسنجی موسسه زاگبی علاوه بر این نشان می‌دهد که دموکرات‌ها بیش از جمهوری خواهان از مذاکرات هسته‌ای دولت اوباما، رییس‌جمهور آمریکا با ایران حمایت می‌کنند؛ در حالی که جمهوری‌خواهان بیش‌تری حتی با حمله رژیم صهیونیستی به ایران موافق هستند.

نشریه فوربس در ادامه نوشت: آن چه این نظر سنجی ثابت می‌کند این است که آمریکایی‌ها از دیپلماسی فعال و مشارکت هم با ایران وهم با قدرت‌های جهانی حمایت می‌کنند. آن‌ها به شدت از جنگ خسته شده‌اند و راهی را ترجیح می‌دهند که آمریکا را از خشونت دور نگه می‌دارد. آمریکایی‌ها در این نظرسنجی هم‌چنین نشان دادند حتی در صورت الزام حمله به ایران، آمریکا دیگر نمی‌تواند وارد یک مناقشه نظامی بلند مدت شود.

انتهای پیام

کد N850030