در جریان سفرش به بنگلادش؛

نخست‌وزیر هند، پاکستان را به ترویج تروریسم متهم کرد

نخست وزیر هند پاکستان را به آزار و مشکل سازی مداوم برای دهلی از طریق ترویج تروریسم متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، نارندرا مودی، نخست وزیر هند طی سخنرانی خود در مرکز کنوانسیون بین المللی بانگاباندو در داکا به انتقاد از پاکستان پرداخت و متعهد شد تا با کمک بنگلادش با تروریسم در منطقه مبارزه کند.

مودی در این باره گفت: پاکستان دائما برای هند ایجاد مشکل کرده و به تروریسم در منطقه دامن می‌زند و این اتفاق همواره در حال وقوع است.

نخست وزیر هند با یادآوری 9000 زندانی پاکستانی طی جنگ بین هند و پاکستان در سال 1971 خاطرنشان کرد: اگر ما بد ذات بودیم مشخص نبود که قادر به انجام چه کارهایی بودیم. تروریسم هیچ حد و مرزی ندارد و هند طی 40 سال گذشته با آن درگیر بوده است. افراد بی‌گناه زیادی در این سال‌ها به دلیل وجود تروریسم جان خود را از دست داده‌اند و کاری که پاکستانی‌ها انجام دادند همکاری با تروریسم بوده است.

وی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: تروریسم هیچ ارزش، اصول یا سنتی را بر نمی‌تابد و تنها چیزی که برای آن‌ها قابل قبول است دشمنی علیه بشریت است.

مودی در پایان سفر دو روزه خود به بنگلادش با انتشار بیانیه‌ای مشترک بر مواضع علیه تروریسم و افراطی گری تاکید کرد.

در این سفر طرفین همچنین متعهد شدند تا از طریق تبادل اطلاعات درباره گروه‌های تروریستی به صورت مشترک با این پدیده مبارزه کنند.

وی همچنین به اظهارنظر درباره "گسترش گرایی" از طریق به اشغال درآوردن خاک کشورهای دیگر پرداخت و گفت: زمان کشورگشایی گذشته است. دوره آن زمان که با غصب خاک بیشتر قدرت را به رخ یکدیگر می‌کشاندند به پایان رسیده است.

انتهای پیام

کد N849978