حمله نژادپرستانه به زن مسلمان انگلیسی در جنوب لندن

یک زن مسلمان انگلیسی در لندن هدف حمله نژادپرستانه قرار گرفت و مهاجمان روسری وی را پاره کردند. پلیس دو فرد را در ارتباط با این حمله بازداشت کرده‌ است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری راشاتودی در این خصوص گزارش داد: تحقیقات در این رابطه ادامه دارد. این اتفاق پنج‌شنبه گذشته زمانی رخ داد که یک زن جوان مسلمان انگلیسی برای بردن دو فرزندش به مدرسه ابتدایی خصوصی اسلامی در جنوب لندن می‌رفت. این زن مسلمان گفته چند زن که ناسزا می‌گفتند، به سمت وی هجوم آورده و از وی پرسیده‌اند که آیا با روسری گرمش نیست و سپس روسری را از سر این زن کشیده و در نزدیکی مدرسه الخیر در کرودیون شروع به کتک زدن وی کرده‌اند.

این زن قربانی حمله نژادپرستانه خواست که نامش فاش نشود افزود: آن‌ها روسری من را کشیدند و شروع به کتک زدن کردند. یکی از آن‌ها سر من را پایین نگه داشت و بقیه آن‌ها مرا کتک زدند. آن‌ها بسیار نژاد پرست بودند و واژه‌های موهن استفاده می‌کردند.

سخنگوی پلیس مترو پولیتن انگلیس نیز اعلام کرد: ما قاطعانه خواهان برخورد با عاملان این حادثه هستیم. دو فرد مشکوک به ارتباط با این حمله بازداشت شده‌اند و تحقیقات ادامه دارد. وی گفت: دو زن بازداشتی 18 و 35 ساله هستند.

زنان مهاجم بازداشتی به قید وثیقه آزاد شدند و قرار است در تاریخ معین به ایستگاه پلیس مراجعه کنند.

شورای مسلمانان بریتانیا و کلیسای انگلیستان ماه مه افزایش موج حملات مرتبط با تنفر را که از سوی پلیس انگلستان از سال 2012 ثبت شده است، محکوم کرد.

اکثر جرایم مرتبط با تنفر علیه مسلمانان صورت می‌گیرد. حملات نژادپرستانه و یا آزار و اذیت مذهبی از 15 هزار و 249 مورد در سال 2012 به 17 هزار و 605 مورد در سال 2014 رسیده است.

انتهای پیام

کد N849951