ساخت دو راکتور هسته‌ای جدید در کره جنوبی

کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد با ساخت دو راکتور هسته‌ای جدید، سهم استفاده از انرژی هسته‌ای در تولید برق این کشور را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از رویترز، وزارت انرژی کره جنوبی روز شنبه اعلام کرد که ساخت این دو راکتور هسته‌ای جدید که به‌زودی آغاز خواهد شد در واقع بخشی از برنامه انرژی بلندمدت این کشور است که طی آن تعداد 23 راکتور کنونی کره جنوبی به 36 راکتور تا پایان سال 2029 افزایش خواهد یافت که در واقع این کشور تلاش می‌کند تا آلودگی‌های کربنی را کاهش دهد.

شرکت هسته‌ای کریا هیدرو مالک و گرداننده راکتورهای هسته‌ای که زیرمجموعه‌ی شرکت کریا الکتریک دولت کره جنوبی است هم‌اکنون 23 راکتور فعال را تحت نظارت خود دارد که حدود یک سوم انرژی مورد نیاز سومین قدرت برتر اقتصادی آسیا را تامین می‌کنند.

دو راکتور جدید هسته‌ای در مجموع ظرفیت تولید 3000 مگا وات انرژی را خواهند داشت که تا سال 2028 به بهره‌برداری خواهند رسید.

هم‌چنین وزارت انرژی کره جنوبی اواخر این ماه در مورد امکان ادامه فعالیت نیروگاه هسته‌ای "کوری 1" قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای این کشور که عمر مفید آن در سال 2017 پایان می‌یابد تصمیم خواهد گرفت.

کره جنوبی هم‌اکنون در میزان استفاده از انرژی هسته‌ای برق تولید برق مورد نیاز خود رتبه پنجم را در سطح جهان دارد.

انتهای پیام

کد N849928