تاکید لاریجانی بر حمایت ایران از مقاومت فلسطین در برابر رژیم صیهونیستی

سیاسی

جمعی از علما و مسئولان مرتبط با امور فلسطین از کشورهای سوریه، لبنان و فلسطین که به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی در کشورمان به سر می‌برند عصر روز یکشنبه با رئیس مجلس دیدار و گفت‌وگو کردند.

جمعی از علما و مسئولان مرتبط با امور فلسطین از کشورهای سوریه، لبنان و فلسطین که به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی در کشورمان به سر می‌برند عصر روز یکشنبه با رئیس مجلس دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار علی لاریجانی ابتدا با اشاره به آرمان‌های مدنظر امام خمینی (ره) یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی را حمایت از مسلمانان مظلوم به ویژه ملت فلسطین توصیف کرد و گفت:‌ هدف بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران ایجاد وحدت در بین امت اسلام و حمایت از ملل مظلوم به ویژه ملت قهرمان فلسطین در برابر تجاوزات رژیم صیهونیستی بوده است.

وی در ادامه گفت:‌ این هدف و آرمان امروزه از سوی ملت ایران و با هدایت رهبری معظم انقلاب همچنان استمرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسایل منطقه‌ای گفت: هدف استکبار جهانی از ایجاد و تقویت گروه‌های تکفیری تروریستی در کشورهای مختلف مسلمان منطقه ازجمله عراق و سوریه و یمن، مستهلک ساختن انرژی و توان ملل مسلمان در تعامل بااهداف و سیاست‌های استکباری که رژیم صیهونیستی اجرای آن را بر عهده داشته است، باشد.

وی در ادامه گفت:‌ نقش علمای اسلامی در روشنفکری و آگاه‌سازی نسل‌های کنونی و آینده نسبت به توطئه‌های شوم برای فراموشی آرمان فلسطین، ممتاز و انکارناپذیر است.

لاریجانی تنها راه مطمئن برای نجات منطقه از شر فتنه و توطئه‌های استکباری را بیداری کشورهای مسلمان و حفظ وحدت و استمرار مقاومت در برابر رژیم صیهونیستی دانست و در این راستا در حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

در ادامه این دیدار همچنین تعدادی از علمای اسلامی حاضر در این دیدار به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

حسن حب‌الله مسئول امور فلسطین در جنبش حزب‌الله لبنان موضوع فلسطین را مسئله محوری مورد تاکید بنیان‌گذار فقیه انقلاب و نیز رهبر معظم انقلاب در دوره کنونی دانست و گفت:‌ رژیم صیهونیستی بر پایه دروغ و تجاوز نباشد و تنها راه پیروزی، استمرار مقاومت و مقابله با طرح‌های آمریکایی – صیهونیستی مبنی بر تضعیف آرمان فلسطین است.

وی در پایان، خواستار بیداری و وحدت ملت‌های اسلمی در برابر فریب‌هایی همچون داعش و گروه‌های تکفیری که با هدف انحراف از موضوع فلسطین ساخته شده‌اند، گردید.

دراین دیدار همچنین شیخ سعید قاسم از علمای فلسطین که سال‌ها در بند رژیم صهیونیستی بوده از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از مردم فلسطین در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی تقدیر کرد و گفت: مردم و رهبران ایران اسلامی این وظیفه دینی و شرعی خود را بدون هیچگونه چشم داشتی انجام می‌دهند.

انتهای پیام

کد N849859