آمریکا درصدد مجازات شرکت‌های تحریم کننده رژیم صهیونیستی

سیاسی

مسئولان ایالت کارولینا در آمریکای جنوبی در تلاش برای تدوین قوانینی به منظور مجازات شرکت‌های تحریم کننده رژیم صهیونیستی هستند و پیش بینی می‌شود که این قوانین در 18 ایالت دیگر آمریکا به اجرا گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، ایالت کارولینا، اولین ایالتی خواهد بود که با تدوین این چنین قوانینی در صدد مقابله با تحریم‌های بین المللی رژیم صهیونیستی برخواهد آمد.

منبع مذکور اشاره کرد که مدافعان رژیم صهیونیستی می‌گویند که قوانین مذکور قرار است در 18 ایالت دیگر آمریکا نیز به اجرا گذاشته شود.

به نوشته این روزنامه، کنگره آمریکا همین ماه در مورد این قوانین و ارائه لیستی سیاه برای مجازات شرکت های خارجی حامی فلسطین که خواستار تحریم کالاهای صهیونیستی و عدم سرمایه گذاری در فلسطین اشغالی هستند، رای گیری خواهد کرد.

پیشتر شرکت فرانسوی "اورنج" اعلام کرد که قصد دارد فعالیت های این شرکت را در اراضی اشغالی متوقف کند.

در همین راستا معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی خشم خود را نسبت به تلاش این شرکت فرانسوی برای توقف فعالیت‌هایش در اراضی اشغالی ابراز کرد. رئیس جمهوری فرانسه نیز در تماسی تلفنی با بنیامین نتانیاهو مخالفت خود را با تحریم اسرائیل از سوی شرکت‌های فرانسوی اعلام کرد.

مدیر اجرایی موسسه "دوستان اسرائیل" که یکی از حامیان تدوین این قوانین در ایالت کارولینا است، اظهار داشت که این بهترین واکنش به کمپین‌های تحریم بین المللی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

وی تصریح کرد که بر حسب این قوانین، هرگونه رابطه با شرکت‌ها، موسسات و یا اشخاص تحریم کننده رژیم صهیونیستی قطع خواهد شد.

سازمان‌های یهودی مدافع "اسرائیل" در آمریکا اخیرا در پی گسترش دامنه کمپین‌های تحریم این رژیم شدیدا به تکاپو افتاده و با حمایت مالی شلدون ادلسون و حاییم سابان، دو میلیاردر یهودی قصد برگزاری اجلاسی در لاس وگاس برای بررسی راه‌های مقابله با تحریم رژیم صهیونیستی را دارند. در این اجلاس قرار است 50 سازمان یهودی و شماری از شخصیت‌های حامی رژیم صهیونیستی مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

کد N849842