پسر شاه عربستان به دنبال تسلط بر وزارت گارد ملی است

واحد مرکزی خبر نوشت:

روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت پسر پادشاه عربستان برای تسلط بر وزارت گارد ملی تلاش می کند در حالیکه بسیاری از دیپلمات های غربی نیز او را فردی بی مهابا با تصمیم های نسنجیده و نابخردانه توصیف می کنند.

 روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی به قلم «دیوید کرکپاتریک» به بررسی جایگاه محمد بن سلمان فرزند پادشاه سعودی و وزیر دفاع و رسیدن زودهنگام او به سمت جانشین ولیعهد پرداخت و نوشت: برخی دیپلمات‌های غربی اعلام کرده اند از نفوذ روزافزون این شاهزاده نگران هستند و حتی یکی از آنها بن سلمان را فردی «بی مهابا» توصیف کرد که تصمیم های نسنجیده می گیرد.
به نوشته این روزنامه آمریکایی، یکی از دستیاران شاهزاده «متعب بن عبدالله» فرزند پادشاه سابق که از ولایت عهدی کنار گذاشته شد، به دیپلمات‌های غربی گفته است بن سلمان به دنبال تسلط بر ریاست گارد ملی است و احتمالا ریاست گارد ملی هم از متعب به محمد بن سلمان داده شود.

برخی دیپلمات‌هایی که در ماه‌های اخیر با ولیعهد و جانشین ولیعهد دیدار کرده‌اند، می‌گویند محمد بن نایف در تلاش است تا محمد بن سلمان را آموزش دهد و راهنمایی کند. به گفته آنها، به بن سلمان به عنوان قمارباز در جنگ یمن نگاه می شود. او از مدت‌ها قبل برای رسیدن به قدرت برنامه‌ریزی می‌کرد.

52261

کد N849759