ادعای ژنرال دمپسی: روسیه به دنبال تضعیف ناتو است

روسيه,ناتو

اندکی پس از آنکه رئیس‌جمهوری روسیه گفت تنها یک ذهن بیمار می‌تواند مسکو را تهدیدی علیه ناتو ببیند، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه‌ای مدعی شد، روسیه به دنبال بی‌اعتبار کردن و نهایتا تضعیف ناتو است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت: نمی‌توانم به شما بگویم الان که ما اینجا نشسته‌ایم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و مسکو قصد انجام چه کاری را دارد. آن‌ها رفتارهایی را خارج از نظم بین‌المللی از خود نشان داده‌اند.

وی از متحدان ناتو خواست تا علیه اقدامات خرابکارانه روسیه محکم‌تر بایستند.

ژنرال دمپسی افزود: ما با تهدید نیروهای روسیه مواجه هستیم. پوتین و روسیه برخی از توانایی‌های خود را در زمینه پروازهای دوربرد نشان داده‌اند و قوای اتمی‌اش نیز صریحا به دیگر کشورها در اروپا و همچنین به ما تمایل خود برای در نظر گرفتن تمامی ابزارآلات قدرت نظامی را نمایش داده‌اند.

این اظهارات ژنرال دمپسی کمی پس از آن مطرح شد که پوتین در مصاحبه‌ای گفت: فکر می‌کنم تنها یک ذهن بیمار می‌تواند تصور کند روسیه ممکن است ناگهان به ناتو حمله کند. فکر می‌کنم برخی کشورها از نگرانی‌های مردم نسبت به روسیه سوءاستفاده می‌کنند. آنها تنها می‌خواهند نقش کشورهای همسایه را بازی کنند که باید کمک نظامی اقتصادی و مالی دریافت کنند.

انتهای پیام

کد N849688