استفاده پلیس از گاز اشک آور علیه هوادارن کنسرتی در آمریکا

پلیس نیوجرسی با گاز اشک آور، ماشین‌های زرهی و هلیکوپتر از جوانانی که برای حضور در کنسرتی در مقابل درهای محل برگزاری تجمع کرده بودند، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، هزاران تن از جوانان مشتاق برای شرکت در یک کنسرت با درهای بسته استادیوم مت لایف رو به رو شدند و به تجمع و اعتراض پرداختند پلیس نیز در واکنش در مقابل در ورودی استادیوم صف تشکیل داد و اقدام به متفرق کردن جمعیت کرد.

با وجود اینکه عامل آغاز اعتراضات در مقابل استادیوم مشخص نیست اما برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند عدم بازپرداخت مبلغ بلیت به افرادی که نتوانسته‌اند وارد استادیوم شوند جرقه دیگری بوده است. با وجود این درگیری‌ها کنسرت در ساعت مقرر آغاز شد.

به گفته شاهدان عینی، با حضور نیروهای پلیس در مقابل درهای ورودی محل برگزاری کنسرت، برخی هواداران خشمگین اقدام به پرتاب بطری به نیروهای پلیس کردند. پلیس نیز در واکنش از گاز اشک آور استفاده و برخی را بازداشت کرد.

گفته می‌شود ماشین‌های زرهی پلیس بلافاصله در محل مستقر شدند.

در پی این حادثه پلیس نیوجرسی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی در مقابل یکی از ورودی‌های استادیوم مت لایف با جمعیتی مواجه شدند که سعی می‌کردند به صورت غیرقانونی وارد محل برگزاری کنسرت شوند.

براساس این بیانیه پس از این درگیری‌ها درها بسته و از پلیس درخواست کمک شده است.

تاکنون گزارشی از تعداد بازداشتی‌ها در این درگیری منتشر نشده است.

انتهای پیام

کد N849631