داوود اوغلو: ترکیه قصد مداخله نظامی در سوریه را ندارد

سوريه,ترکیه

نخست وزیر ترکیه با بیان این ادعا که کشورش دخالتی در سوریه نمی‌کند، اخبار منتشر شده درباره تصمیم آنکارا برای مداخله نظامی در سوریه را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه با طرح این ادعا که کشورش در مسائل سوریه هیچ دخالتی نمی‌کند عنوان داشت: در حال حاضر چیزی وجود ندارد که مداخله ترکیه در سوریه را بطلبد.

این در حالی است که روزنامه جمهوریت اخیرا اعلام کرد دولت آنکارا به سوریه تروریست اعزام می‌کند. این روزنامه همچنین در اقدامی جدید با انتشار تصاویری، آژانس جاسوسی ترکیه را به قاچاق تروریست‌ها به سوریه متهم کرد. پیش از این نیز روزنامه هافینگتن پست در گزارشی نوشت: عربستان و ترکیه برای سرنگون کردن بشار اسد، رئیس جمهوری ترکیه در سطوح بالا با یکدیگر مذاکره می‌کنند و ترکیه با واحدهای زمینی به سوریه وارد خواهد شد و عربستان نیز از طریق هوایی سوریه را بمباران خواهد کرد.

داوود اوغلو در ادامه با بیان اینکه اوضاع در سوریه "متغیر" است مدعی شد: توازن قدرت‌ به سرعت در سوریه در حال تغییر است و "دولت سوریه بخش‌های بسیاری را از دست داده است."

بیشتر مخالفان از حزب جمهوری خواه ترکیه پیش بینی کرده بودند که حزب حاکم عدالت و توسعه برای بهبود محبوبیت خود پیش از انتخابات پارلمانی دست به عملیات نظامی در سوریه بزند. ترکیه حمایت گسترده‌ای به مخالفان و تروریست‌ها در سوریه ارائه می‌دهد.

در همین راستا، وزارت خارجه ترکیه اخیرا از آغاز آموزش و مجهز کردن نیروهایی که آن‌ها را "مخالفان میانه رو سوری" نامیده است، خبر داد.

انتهای پیام

کد N849494