ادعای رئیس‌جمهور فراری یمن درباره توافقات پنهانی عبدالله صالح و حوثی‌ها

یمن

رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در راستای ادامه سیاست‌هایش در حمایت از آل سعود و آمریکا در ادعایی مضحک عنوان داشت: عبدالله صالح و حوثی‌ها با یکدیگر به توافقاتی رسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در مصاحبه‌ای با شبکه العربیه بر "جسارت و شجاعانه بودن" تصمیم سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و روسای کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای کمک به دولت (فراری و مستعفی) یمن علیه انصارالله تاکید کرد.

وی مدعی شد: ایران روش سیستم‌مند و سیاسی علیه دولت یمن در پیش گرفته است و موضع ایران خطرناک‌تر از فعالیت القاعده در یمن است.

در همین حال، هادی مدعی شد که هیات‌هایی از طرف علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن به تهران آمده تا با ایرانی‌ها هماهنگی‌هایی را به عمل آورند.

وی مدعی شد که صالح مشاور سیاسی انصارالله است.

وی افزود که علی عبدالله صالح با حوثی‌ها بر سر 10 بند به توافق رسیده است که مهمترین آن‌ها این است که احمد علی عبدالله صالح، مرجع سیاسی و عبدالملک الحوثی مرجع دینی باشد.

عبدربه منصور هادی که در ابتدا با شرکت در کنفرانس ژنو جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن مخالف بود، ولی در حال حاضر مجبور به شرکت در این کنفرانس شده و مدعی شده که نشست ژنو تنها برای انجام مناقشاتی جهت اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت است.

انتهای پیام

کد N849432