آرین‌منش:اخلال‌گری‌های اخیر از تفکرات افراطی و غوغاسالار نشأت می‌گیرد

سیاسی

یک فعال سیاسی گفت: اخلال در حین سخنرانی یادگار امام آن هم در محضر امام (ره) با سردادن شعارهای خاصی که باعث اخلال‌گری و غوغاسالاری شود،مغایر با اخلاق اسلامی و مردم‌سالاری دینی است.

یک فعال سیاسی گفت: اخلال در حین سخنرانی یادگار امام آن هم در محضر امام (ره) با سردادن شعارهای خاصی که باعث اخلال‌گری و غوغاسالاری شود،مغایر با اخلاق اسلامی و مردم‌سالاری دینی است.

جواد آرین منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا، با بیان این که رفتارها و حرکاتی از جنس ایجاد اخلال در سخنرانی‌های اخیر رئیس جمهور یادگار امام ،آقای لاریجانی در قم، و سفر آقای مطهری به شیراز زنجیره‌ای به هم پیوسته است که از سوی نوعی تفکر افراطی اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: این حرکات از تفکرات افراط‌گرایانه و غوغاسالارانه نشأت می‌گیرد و این نوع رفتارها یقینا مغایر با مردم‌سالاری دینی است.

وی ابراز عقیده کرد:‌ بعید به نظر می‌رسد که جمعیتی به صورت خودجوش و بدون برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های قبلی با شعارهای خاص در حین سخنرانی‌ها اقدام به اختلال در نظم یک مراسم کنند. بلکه این حرکت‌ها مجموعه‌ای به هم پیوسته است که از نوعی تفکر و اندیشه خاص و با رهبری خاص نشأت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در سالی که مقام معظم رهبری آن را همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری کرده‌اند همه‌ی دلسوزان نظام و نخبگان باید در مسیر آرام شدن جامعه حرکت کنند و از رفتارهای تحریک کننده و مخل نظم در چنین همایش‌های معنوی بپرهیزند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در مراسم سالگرد امام (ره) خبرنگاران خارجی نیز حضور دارند،تصریح کرد: رفتارهای نادرست در چنین مراسمی انعکاس بین‌المللی پیدا می‌کند و چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی را مخدوش می‌کند که انعکاس جهانی آن به نفع مصالح نظام و انقلاب نیست.

آرین‌منش با تاکید بر این که نشان دادن چهره‌ی غیر دموکراتیک و خشن از جمهوری اسلامی گام برداشتن در مسیر آرمان‌های امام(ره) نخواهد بود گفت:‌کسانی که در مراسم سالگرد امام حاضر می‌شوند به منظور بیعت با آرمانهای امام در این مراسم شرکت می‌کنند تا متعهد شوند راه امام را طی خواهند کرد. پس اخلال در سخنرانی یادگار امام گام برداشتن در مسیر امام نیست.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد:‌ همه نخبگان و اندیشمندان و بزرگان و رهبران سیاسی و احزاب که این جریان‌ها را مدیریت می‌کنند باید از مدیریت این گونه حرکت‌های افراطی تبری جسته و این گونه رفتارها را تقبیح کنند تا مانع تکرارشان شوند.

آرین منش با اشاره به این که امسال سال انتخابات است و در صورت برخورد مناسب با رفتارهای افراطی ممکن است شاهد تکرار آنها باشیم، افزود: ممکن است امسال که انتخابات را پیش رو داریم بیشتر شاهد چنین رفتارهای افراطی در سخنرانی‌هایی که در اقصی نقاط کشور انجام می‌شود باشیم. بنابراین باید این‌گونه رفتارهای افراطی تقبیح شوند و مسئولان مربوطه مدیریت کار را به درستی انجام دهند تا دیگر شاهد تکرار آن نباشیم.

انتهای پیام

کد N849395