۰

داعش در توئیتر چند صفحه دارد؟

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

العالم نوشت:

 براساس آخرین تحقیقات کارشناسان اروپایی ، دست کم 46 هزار صفحه شخصی در توییتر توسط طرفداران داعش ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، براساس این تحقیقات دو سوم این صفحات به زبان عربی است و زنان و دختران در چنین شبکه های اجتماعی به فریب همجنسان خود برای الحاق به داعش می پردازند.

" مِلانی اسمیت " کارشناس کینگز کالج انگلیس که درباره پیوستن دختران به داعش تحقیق می کند ، در باره سرنوشت دو دختر ساکن انگلیس که به داعش پیوسته اند ، می گوید : دختری 17 ساله به نام سلمی هالانه به همراه خواهر همزادش زهرا به داعش در سوریه پیوستند.

به گفته اسمیت، سلمی هالانه که در منچستر زندگی می کرد ، ژوئیه 2014 به همراه خواهرش زهرا مدرسه را رها کرد و به داعش سوریه پیوست.

وی افزود : سلمی و زهرا از جمله 550 زن و دختر غربی هستند که کشورهای خود را برای پیوستن به داعش ترک کردند.

کارشناس کینگز کالج اعلام کرد : ما با دختران و زنانی که به داعش پیوسته اند ، رو در رو گفتگو نمی کنیم بلکه فعالیت های آنها را در شبکه های اجتماعی پیگیری می کنیم.

" اِرین سُلتمن " که همکار اسمیت است ، می گوید : در صفحات شخصی دختران و زنان حامی داعش تصاویر دلخراشی مانند سر بریدن و کودکان مقتول را می توان دید.

دیلی میل به نقل از سلتمن نوشت : افرادی که فعالیت های اینترنتی حامیان داعش را پیگیری می کنند ، با خطرات امنیتی مواجه هستند به عنوان مثال خود من تهدید به قتل شده ام.

نتیجه تحقیقات اسمیت و سلتمن نشان می دهد که اگر صفحه شخصی یکی از این دختران و زنان به علت انتشار مطالب افراطی بسته شود ، سه صفحه شخصی دیگر باز می شود.

این دختران و زنان می دانند که شبکه های اجتماعی تحت کنترل کارشناسان و دستگاه های امنیتی است، به همین دلیل از شبکه هائی مانند کیک ، شورسپات ، ویکر و واتس اپ برای آموزش نحوه انتقال به سوریه به همجنسان خود استفاده می کنند.

4949

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.