نتانیاهو:

ایران هسته ای بزرگترین چالش اسرائیل است

سیاسی

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مواجهه با یک ایران هسته ای را مهم ترین چالشی دانست که این رژیم با آن روبه روست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو در پیامی ویدئویی به اجلاس سالیانه روزنامه جروزالم پست در نیویورک، از تلاش های باراک اوباما و اعضای کنگره آمریکا برای انجام «تمام آنچه که می توانستند برای امنیت اسرائیل انجام دهند و داده اند» تشکر و قدردانی کرد.

وی مدعی شد که چارچوب توافق شده در لوزان سوئیس برای دستیبابی به توافق نهایی هسته ای، راه را برای تولید اورانیوم غنی سازی شده مورد نیاز برای ساخت تسلیحات هسته ای برای ایران همواره می کند.

وی در ادامه این پیام افزود: این نتیجه غیرقابل اجتنابی است که اگر ایران به توافق پایبند باشد، حاصل می شود. نتانیاهو همچنین مدعی شد: اگر ایران تصمیم به زیر پا گذاشتن توافق بگیرد، می تواند خیلی زود به بمب هسته ای دست پیدا کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به موضوع برداشته شدن تحریم ها خاطرنشان کرد: این توافق به ایران اجازه دسترسی به میلیاردها دلار را سریعا می دهد و صدها میلیارد دلار دیگر نیز در سال های آینده در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']