آغاز کنگره مخالفان سوری به میزبانی قاهره

مخالفان دولت سوریه از فردا (دوشنبه) کنگره دو روزه خود در شهر قاهره را با شرکت سامح شکری، وزیر خارجه مصر آغاز خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری ارم، کنگره مخالفان سوری از فردا (دوشنبه) به مدت دو روز در شهر قاهره آغاز خواهد شد. در این کنگره که سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز در آن حضور خواهد داشت، درباره دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه که بیش از چهار سال از آغاز آن می‌گذرد، رایزنی خواهد شد.

بدر عبدالعاطی، سخنگوی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای که امروز منتشر شد اعلام کرد: کنگره مخالفان سوریه با هدف دستیابی به راه‌حلی سیاسی در سوریه از فردا به مدت دو روز و با مشارکت گروه‌های مختلف سیاسی و برخی از چهره‌های برجسته ائتلاف مخالفان سوری در شهر قاهره آغاز خواهد شد.

طبق این بیانیه، سامح شکری نیز فردا در افتتاحیه این کنگره حضور خواهد داشت و این کنگره پس از دو روز فعالیت، روز سه‌شنبه با برگزاری نشست اختتامیه و کنفرانسی مطبوعاتی به پایان خواهد رسید.

شورای امور خارجه مصر از 220 تن از مخالفان دولت سوریه برای حضور در این کنگره دعوت کرده و همچنین از چند تن از اعضای ائتلاف خارج نشین مخالفان دولت سوریه بدون در نظر گرفتن ائتلاف و به صورت جداگانه دعوت کرده است.

قاسم الخطیب عضو کمیته مقدماتی این کنگره در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: در این کنگره که" قاهره 2 " نامیده می‌شود چارچوب نقشه راه آینده سوریه تعیین خواهد شد.

الخطیب افزود: این سند بر پایه مذاکره با دولت بشار اسد و انتقال دولت با هدف حفظ کیان کشور استوار است.

الخطیب در پایان اظهار داشت: نابودن کردن همه آنچه مربوط به گذشته است باعث می‌شود سوریه به آشوب مستمری دچار شود.

انتهای پیام

کد N849112