سرتیپ حیدری خبر داد:

توپ بهینه‌سازی شده هویتزر در اختیار یگان‌های زرهی ارتش قرار گرفت

سیاسی

جانشین فرمانده نیروی زمینی گفت: توپ بهینه‌سازی شده و خودکششی هویتزر به طور قابل ملاحظه‌ای تولید شده و هم‌اکنون در اختیار برخی از یگان‌های زرهی ارتش قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: توپ بهینه‌سازی شده هویتزر به طور قابل ملاحظه‌ای تولید شده و هم‌اکنون در اختیار برخی از یگان‌های زرهی قرار گرفته است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: متخصصان جوان و متعهد سازمان جهاد خودکفایی نزاجا همواره جهت بهینه‌سازی و ساخت تجهیزات مورد نیاز گام برمی دارند.

وی با بیان اینکه توپ بهینه‌سازی شده "هویتزر" امروز به طور قابل ملاحظه‌ای در سطح نیروی زمینی تولید و تکثیر شده است، افزود: این توپ هم‌اکنون در اختیار برخی از یگان‌های زرهی نیروی زمینی ارتش قرار گرفته است.

سرتیپ حیدری با اشاره به فعالیت‌های سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش در سال جاری گفت: از آنجا که نیروی زمینی گسترده‌ترین نیرو در بیبن نیروهای مسلح است، لذا با هماهنگی سلسله مراتب این توانایی را دارد تا به اندازه رفع نیاز خود تسلیحات مورد استفاده را در سطح یگان‌ها تولید و عملیاتی کند.

وی افزود: برای نمونه تولید "تانک ذولفقار" و توپ "هویتزر" به اندازه‌ای که بتواند در اختیار بعضی از یگان‌های زمینی باشد، در درستور کار ما قرار دارد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: قطعاً اگر نیاز باشد سلاحی در چرخه دفاعی کشور وارد شود، باید وزارت دفاع که متصدی تولید انبوه تسلیحات است پا به عرصه میدان تولید بگذارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا در راستای رفع نیازهای تجهیزاتی این نیرو افزود: این سلاح در نیروی زمینی ارتقای وضعیت داده و قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده شده است.

سرتیپ حیدری ادامه داد: توپ ۱۵۵ میلی متری "هویتزر" با قدرت اجرای آتش خود در عرصه دفاع زمینی و پشتیبانی از نیروهای سطحی در صحنه درگیری کارآیی لازم را دارد.

شایان ذکر است توپ‌ ۱۵۵میلی‌متری "هویتزر" که در تاریخ چهارم شهریور ماه سال گذشته از سوی سازمان جهاد خودکفایی نزاجا رونمایی شد، در واقع سکوی آتش متحرکی است که در کنار تانک‌های نیروی زمینی آتش تهیه لازم را جهت انهدام اهداف و استحکامات دشمن ایجاد می کند.

این سامانه پیش از این به‌طور کامل در انحصار آمریکایی‌ها بود، اما امروز به‌طور کامل و از صفر تا صد آن در داخل کشور تولید و بهینه سازی شده و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.