جزئیات تکان‌دهنده‌ از سرنوشت دختران ایزدی به دست داعش

سیاسی

نماینده سازمان ملل در امور خشونت‌های جنسی در جنگ‌ که مدتی طولانی را در اردوگاه‌های پناهندگان فراری عراق و سوریه گذرانده جزئیات تکان دهنده‌ای از چگونگی تعامل داعش با زنان و دختران ایزدی بازگو کرده‌ است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زینب بنگورا، نماینده سازمان ملل در امور خشونت‌های جنسی در جنگ‌، در گفت‌وگو با شبکه خبری CNN گفت: داعش دختران ایزدی را در حالیکه آنها را برهنه می‌کرد در مزایده‌ها به فروش می‌رساند.

وی گفت: اتفاقی که دقیقا پس از یورش داعش به یک روستای ایزیدی رخ داد این بود که آنها زنان مسن و شیرده را از دختران جوان ایزدی جدا کرده و سپس این دختران جوان را برای فروش به شهر رقه سوریه که آن را پایتخت خود می‌دانند، فرستادند.

بنگورا ادامه داد: هرچه این دختران زیاتر و کم سن‌تر باشند، امتیاز بیشتری دارند. سپس این دختران را برای فروش به بازار می‌برند و این در حالی است که آنان مجبور هستند در این بازار عریان بایستند تا به فروش برسند.

این نماینده سازمان ملل افزود: دختران ایزدی برای اولین بار یک تجربه به شدت تلخ را پشت سر می‌گذارند و سپس بارها قیمت‌گذاری شده و به فروش می‌رسند. من اطلاع دارم که یک زن در این بازار به بهای یک پاکت سیگار فروخته شده است.

بنگورا با تاکید بر ضرورت جلوگیری از اقدامات غیر انسانی داعش گفت: متاسفانه این خرید و فروش هنوز هم در شهرها تحت کنترل داعش ادامه دارد و تنها به یک شهر خاص محدود نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N848872