عربستان از حزب عبدالله صالح برای حضور در ژنو رسما دعوت می‌کند/فرستاده سازمان ملل در قطر

یمن

نماینده عربستان در سازمان ملل اعلام کرد که دعوت رسمی از حزب کنگره مردمی سراسری به رهبری علی عبدالله صالح برای مشارکت در کنفرانس ژنو صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط، این مطلب را عنوان داشت اما به این مساله اشاره‌ای نکرد که علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن نیز در میان شرکت کنندگان در کنفرانس ژنو خواهد بود یا اینکه از فرستاده‌ای که نماینده او باشد دعوت به عمل خواهد آمد.

پیشتر مسئولان در دولت مستعفی و فراری یمن و همچنین جنبش مردمی انصارالله به مشارکت در مذاکرات صلح با نظارت سازمان ملل تاکید کردند.

در همین حال، فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن امروز (یکشنبه) مذاکراتی در دوحه قطر دارد تا جزئیات مربوط به نشست‌های ژنو را مورد بررسی قرار دهد.

چند منبع در سازمان ملل عنوان داشتند که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل منتظر است تا اسماعیل ولد شیخ احمد تعهدات مشخصی از تمامی طرف‌های یمن را به دست آورد تا اعلام نهایی زمان رایزنی‌های ژنو صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N848790