حملات موشکی یمن به شرکت نفتی عربستان

واحد مرکزی خبر نوشت:


در حمله جنگنده های رژیم سعودی به مناطق مرکز فرماندهی کل ارتش در صنعا، پنج نفر شهید و نوزده تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، جنگنده های عربستانی انبارهای تسلیحاتی لشکر 127 یمن در استان عمران را بمباران کردند.

جنگنده های سعودی همچنین منطقه باب المندب استان تعز را نیز هدف قرار دادند.

ارتش و کمیته های مردمی انصار الله در واکنش به این حملات، دو پایگاه مرزی عربستان را با دهها موشک هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی دو تانک ارتش سعودی را در موضع نظامی الدخان منهدم کردند و شماری از نیروهای ارتش سعودی کشته یا زخمی شدند.

همچنین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی پنج موشک هم به سمت تاسیسات شرکت نفتی آرامکو عربستان شلیک کردند.


در این حال شلیک اولین موشک اسکاد ارتش یمن به پایگاه هوایی خالد بن عبد العزیز در منطقه عسیر asir عربستان بازتاب زیادی داشت.

رسانه های رسمی عربستان به اصابت موشک اسکاد به این پایگاه هوایی و کشته شدن شماری از سربازان و افسران نظامی خود اعتراف کردند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی اعلام کرد مبارزان یمنی دیروز با شلیک یک فروند موشک اسکاد به عربستان سعودی  قدرت خود را به نمایش گذاشتند.

روزنامه کریستین ساینس مانیتور نوشت: شلیک موشک اسکاد به  شهر خمیس مشیط مرکز بزرگترین پایگاه هوایی عربستان ، شدیدترین تنش در طول چندین ماه جنگ است و نشانه قدرت توپخانه ای انصارالله است. 

از دوران جنگ سرد، این اولین بار از زمان آغاز جنگ عربستان در چند ماه گذشته است که از موشک های اسکاد دوره جنگ سرد استفاده می کنند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل به خبرنگاران گفت: حملات هوایی به رهبری عربستان سعودی به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از هزار شهروند غیرنظامی و آواره شدن بیش از یک میلیون نفر از اواسط ماه مارس شده است.

49261

کد N848711