تاکید ارتش چین بر کنترلش توسط حزب حاکم در مقابل دشمنان "لیبرال"

سیاسی

ارتش چین امروز (یکشنبه) اعلام کرد که باید توسط حزب حاکم کمونیست اداره شود و نباید مغلوب عقاید لیبرالی شود که در آرزوی به چالش کشیدن کنترل حزب هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین مکرراً به ارتش این کشور یادآوری کرده که باید به حزب حاکم وفادار بمانند و تلاش‌هایش را برای مدرن کردن نیروهای نظامی افزایش داده است به ویژه در حال حاضر که پکن به دنبال گسترش قلمرو و جزیره‌سازی در آب‌های مورد مناقشه در دریاهای چین شرقی و جنوبی است.

روزنامه ارتش آزادی‌بخش خلق چین در سرمقاله‌ای نوشت که نیروهای دشمن تلاش می‌کنند تا در رسته‌های مختلف ارتش رخنه کرده و ارتش را بی‌نظم و بی‌ثبات کنند و نقش رهبری حزب حاکم را حذف کنند. با تغییر جامعه، افسران جوانی به خدمت نظام در می‌آیند که درک درستی درباره نقش حزب حاکم و نظم و ترتیب آن ندارند.

این روزنامه با اشاره به هشدار مطرح شده از سوی مائو زدونگ، موسس چین مدرن به سال 1937 نوشت: زمانی که مقررات سیاسی محکم و قاطع باشد، حزب حاکم به شکوه و جلال می‌رسد. زمانی که توان سیاسی ضعیف باشد، حزب حاکم سقوط می‌کند. لیبرالیسم همواره دشمن بزرگ برای بقای مقررات و نظم سیاسی بوده است.

روزنامه مذکور در ادامه می‌نویسد: دلیل بنیادین مبنی بر اینکه ارتش چین همواره پیروز بوده حفظ قاطع مقررات و دستورات سیاسی و حفظ رهبری حزب حاکم است.

ارتش چین به عنوان بزرگترین قوای نظامی جهان در گذشته نیز چنین هشدارهایی را مطرح کرده بود. به عنوان مثال در آوریل 2015، ارتش به نیروهای خود دستور داد تا علیه لیبرالیسم و برای جلوگیری و از میان برداشتن فساد داخلی موضع بگیرند.

از زمان روی کار آمدن شی جین پینگ، عملیات گسترده علیه افسران مفسد ارتش چین انجام شده و بسیاری از مقام‌های ارشد ارتش این کشور از کار برکنار شده‌اند.

انتهای پیام

کد N848705