نماینده مردم سقز و بانه در تذکری به رئیس جمهور:

یارانه اقشار ضعیف افزایش یابد/انتقاد از افزایش ۴۰ درصدی قیمت سوخت

سیاسی

نماینده مردم سقز و بانه در تذکری به رئیس جمهور ضمن انتقاد از افزایش ۴۰ درصدی قیمت بنزین، گاز و گازوئیل خواستار افزایش یارانه نقدی اقشار ضعیف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، تذکرات شفاهی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور بیان شد.

بر این اساس موید حسینی صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته محیط زیست خطاب به ابتکار رئیس سازمان محیط زیست، گفت: شما با معضلات بسیاری که به شما ارث رسیده است، مواجه هستید. معضلاتی مانند جنگل خواری، ناتوانی ناوگان حمل و نقل عمومی، خشک شدن تالاب ها و دریاچه ارومیه، ریزگردها و باید هر چه سریعتر برای حل این معضلات چاره ای بیندیشید.

در ادامه محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در تذکری به رئیس جمهور گفت: افزایش ۴۰ درصدی قیمت بنزین، گاز و گازوئیل در یک شب مردمی را که برای امرار معاش روزانه خود نیز دچار مشکل هستند، با سختی های دوچندانی روبرو کرده است.  وی خواستار افزایش یارانه نقدی اقشار ضعیف شد.

بیگلری در تذکری خواستار استیضاح وزیر ورزش شد و گفت: تا امروز فکر می کردیم باید واژه جوانان از وزارت ورزش و جوانان حذف شود، اما متاسفانه امروز شاهدیم وزارت ورزش به وزارت برخی رشته های ورزشی در برخی استانها تبدیل شده است.

وی همچنین در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عدم حل مشکل بیکاری جوانان انتقاد کرد و گفت: جوانان ما بر اثر بیکاری دچار افسردگی شده اند.