70 درصد ارتفاعات عرسال در کنترل حزب‌الله لبنان

سیاسی

فرمانده عملیات نظامی لبنان از کنترل حزب‌الله بر 70 درصد ارتفاعات عرسال خبر داده‌اند و منابع میدانی اعلام کردند که حزب‌الله تا پیش از آغاز ماه رمضان این ارتفاعات را از وجود تروریست‌ها پاکسازی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی النشره، فرمانده عملیات نظامی در منطقه مرزی لبنان با سوریه اعلام کرد که عملیات در مناطق مرزی سوریه با همکاری ارتش و حزب‌الله لبنان با موفقیت انجام می‌شود و حزب‌الله و ارتش کنترل ارتفاعات «عسال الورد»، «الجبه»، «المعره» و «فلیطه» را در دست گرفته‌اند.

وی افزود: 70 درصد ارتفاعات عرسال اکنون تحت کنترل حزب‌الله و ارتش سوریه است و در قلمون نیز تروریست‌ها که ابتدا 600 کیلومتر مربع را در کنترل داشتند عقب نشینی کرده و در حال حاضر تنها کنترل 200 کیلومتر مربع را در دست دارند.

همچنین منابع میدانی در ارتفاعات عرسال اعلام کردند که حزب‌الله پیش از آغاز ماه رمضان این ارتفاعات را از وجود تروریست‌ها پاکسازی خواهد کرد.

یک منبع امنیتی لبنانی نیز اعلام کرد که ارتش لبنان تجمع تروریست‌ها در ارتفاعات شهرک عرسال را هدف قرار داد که موجب کشته شدن تعدادی از تروریست‌های النصره شد.

این منبع گفت: ارتش لبنان آماده مقابله با هرگونه تلاش تروریست‌ها برای حمله به عرسال است و جنگ حزب‌الله علیه النصره احتمالاً این حزب را مجبور به درگیری با داعش نیز می‌کند چراکه النصره در حال حاضر در محاصره حزب‌الله از جنوب و ارتش لبنان از غرب است و در نتیجه این گروه دیگر هیچ راهی جز رفتن به مناطق تحت سیطره داعش در شمال ندارد.

این منبع درخصوص احتمال ورود ارتش لبنان به ارتفاعات شهرک عرسال گفت: کابینه لبنان ارتش را مکلف به ورود و مستقر شدن در شهرک عرسال کرده است و درخصوص ارتفاعات این شهرک ارتش تنها وظیفه یک بررسی میدانی درخصوص راه‌های برخورد با افراد مسلح را دارد.

همچنین اخبار حاکی از این است که تروریست‌های داعش مانع فرار افراد مسلح النصره از طریق مناطق تحت کنترل این گروه در ارتفاعات عرسال شدند.

انتهای پیام

کد N848577