مقامات یونان گزینه انتخابات زودهنگام را کم اهمیت می‌دانند

پس از آنکه نخست‌وزیر یونان تازه‌ترین پیشنهاد مالی در ازای اصلاحات مورد نظر وام‌دهندگان کشورش را رد کرد، مقامات دولت آتن احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام برای از بین بردن بن‌بست با وام‌دهندگان این کشور را کم‌اهمیت جلوه دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، برخی از تندروها در حزب حاکم «سیریزا» از جمله معاون نخست‌وزیر گفتند، برای تضمین مشروعیت عمومی برای تصمیمات دشواری که نیازمند دریافت کمک هستند، برگزاری انتخابات جدید لازم است.

اما این در حالی است که الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان در سخنرانی‌اش در پارلمان به این گزینه هیچ اشاره‌ای نکرده و در عوض به حمله به شرایط برنامه کمک پیشنهاد شده از سوی منطقه یورو و وام‌دهندگان صندوق بین‌المللی پول تمرکز کرد.

روز شنبه دو تن از وزرای حزب حاکم یونان گفتند، هیچ دلیلی برای انتخابات زودهنگام نمی‌بینند و نظرسنجی صورت گرفته نیز نشان داد، مردم یونان تمایل اندکی برای بازگشتن به پای صندوق‌های رای آن هم با گذشت تنها پنج ماه از پیروزی سیپراس در انتخابات دارند.

سیپراس برای دستیابی به یک توافق با وام‌دهندگان پیش از آنکه دولتش تمامی پول خود را از دست دهد، در پرداخت بدهی‌هایش دچار قصور شود و مجبور به خروج از منطقه یورو شود، تحت فشار است. اما سیپراس همچنین باید تندروهای حزبش را نیز که از برنامه‌های ریاضتی خشمگین شده‌اند، آرام کند.

وزیر بهداشت یونان در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: هیچ دلیلی برای انتخابات وجود ندارد. من قاطعانه معتقدم که یک توافق حاصل خواهد شد.

انتهای پیام

کد N848420