صادقی: دل خوش نکردن به مذاکرات، دشمن را ناامید می‌کند

سیاسی

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت که دل خوش نکردن به مذاکرات و برداشتن تحریم‌ها دشمن را از تاثیرگذاری جریانات اقتصادی از طریق تحریم ناامید می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت که دل خوش نکردن به مذاکرات و برداشتن تحریم‌ها دشمن را از تاثیرگذاری جریانات اقتصادی از طریق تحریم ناامید می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضرغام صادقی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس اظهار کرد: ‌در باب مذاکرات هسته‌ای آنچه مهم است رعایت خطوط قرمزی است که رهبری ترسیم کرده‌اند. مذاکره‌ای که در آن استقلال، عزت و منافع ملی رعایت نشده باشد مذاکره‌ای است که به جای رفع تحریم به آمریکا فرصت مداخله در امور ایران را می‌دهد، ان‌شاءالله تیم مذاکره‌کننده در دستیابی به توافقی که مطلوب ملت باشد توفیق پیدا کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه دولت به اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: اقتصاد مقاومتی یعنی اتکا به ظرفیت داخل، تقویت تولید داخلی، مبارزه با اشرافی‌گری در مسئولین، مشارکت دادن مردم در سرمایه گذاری‌ها، سلامت مالی و مبارزه با فساد اقتصادی، متنوع‌سازی صادرات و دوری گزیدن از خام‌فروشی. این موضوع باید در تدوین برنامه ششم مدنظر قرار گیرد چرا که دل خوش نکردن به مذاکرات و برداشتن تحریم‌ها دشمن را از تاثیرگذاری جریانات اقتصادی از طریق تحریم و فشارهای ناجوانمردانه ناامید می‌کند.

این عضو هیات رییسه مجلس در بخش دیگری از نطق میان دستور خود به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: ایشان عنوان سخنرانی خود را تحریف امام نامیدند که انتخاب همین عنوان نشانه آن است که چنین انحرافی زمینه بروز دارد و عده‌ای برای نیل به مقاصد خود قصد تحریف اندیشه‌های امام (ره) را دارند.

صادقی یادآور شد: رهبری با بیان این اصول اساسی راه امام، راه را بر تحریف امام بست و گفت که اگر راه امام گم یا فراموش شود ملت ایران سیلی خواهد خورد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در روزهای اخیر برخی اصلاح‌طلبان امام را نیز اصلاح‌طلب و بلکه اصلاح‌طلب بزرگ نامیدند. در اینکه امام مانند جد بزرگوارش امام حسین (ع) اصلاح‌طلب بوده شکی نیست اما به معنی رایج در قاموس سیاسی امروز جامعه ما اصلاح‌طلب نبوده‌اند بلکه اصلاح‌طلب بودن امام (ره) با اصلاح‌طلبان امروزی یک اشتراک لفظی است نه یک اشتراک حقیقی.

وی با بیان اینکه نفس انجام سفرهای استانی می‌تواند مفید و موثر باشد، گفت: این رویکرد که تصمیمات به طور متمرکز در پایتخت گرفته شود و جمع‌بندی و اولویت‌بندی با نظر استاندار و تیم ریاست جمهوری انجام شود و نظر نمایندگان تنها در پیشنهادات اولیه مدنظر قرار گیرد ضعف عمده این سفرهاست و ما تبعات این تصمیم‌گیری را در استان فارس دیده‌ایم.

صادقی اضافه کرد: تعداد زیادی از نمایندگان استان نمی‌توانند بپذیرند که علیرغم مطالبات تمامی شهرستان‌های استان فقط به بخش کوچکی از فارس توجه ویژه‌ای شود. این موضوع غیرقابل جبران است و ما خواستار جبران حق ضایع شده شهرستان‌هایی هستیم که در این سفر مورد توجه قرار نگرفتند.

این عضو هیات رییسه مجلس در پایان توجه به مشکلات معیشتی کارمندان به ویژه فرهنگیان، ارائه تسهیلات و استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان به جای خودشان پس از بازنشستگی، توجه به سلامت آحاد جامعه به ویژه بازنشستگان و همچنین اجرای پروژه‌های راه روستایی، آب روستایی، سالن‌های ورزشی و حمایت از بخش‌های کشاورزی استان فارس را از جمله مطالبات مردم حوزه انتخابیه خود دانست.

انتهای پیام

کد N848409