وزیر دفاع اسپانیا: مداخله نظامی بین‌المللی در لیبی ضرورت دارد

اسپانيا,لیبی

وزیر دفاع اسپانیا در مصاحبه‌ای گفت، یک مداخله نظامی بین‌المللی برای پایان دادن به ناآرامی‌ها در لیبی که داعش در آن موفق شده به پیشرفت‌هایی دست یابد، ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "پدرو مورنس"، وزیر دفاع اسپانیا در مصاحبه‌ای با روزنامه ال پائیس گفت: ما به افغانستان رفتیم تا جنگ را در آن متوقف کنیم، در عراق، مالی یا سومالی نیز ما به مداخله نظامی دست زدیم و حال باید برای توقف درگیری‌ها در لیبی نیز وارد عمل شویم. من از فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سنگاپور اخیراً خواستم تا مساله مداخله نظامی بین‌المللی را درباره لیبی مدنظر قرار دهد و او گفت که برخی از کشورها نیز مخالف مداخله نظامی هستند. به سوریه بنگرید چهار سال است که این کشور درگیر جنگ داخلی است در حالی که قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل با وتوهای کشورهای مخالف بدون تاثیر مانده‌اند. این جهانی است که ما در آن ساکن هستیم.

وزیر دفاع اسپانیا بر حمایت کشورش از پیشنهاد ایتالیا برای گسترش ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش و عراق و سوریه در داخل لیبی تاکید کرد و گفت: هنوز هیچ ائتلاف قاطعی علیه داعش در عراق و سوریه وجود ندارد. اگر این گروه تروریستی فعالیت خود را در لیبی تعمیم دهد، ائتلاف مذکور باید اقدامی صورت دهد.

لیبی پس از کشته شدن معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور به سال 2011 در ناآرامی به سر می‌برد و درگیری‌های مسلحانه‌ای در سراسر این کشور رخ می‌دهد. این ناآرامی‌ها لیبی را به یک گذرگاه برای قاچاق مهاجران از مدیترانه به اروپا بدل کرده و باعث شده تا زنگ هشدار برای حضور شبه‌نظامیان چون داعش در این کشور آفریقایی به صدا درآید.

انتهای پیام

کد N848300