یک مقام اقلیم کردستان عراق:

شمار کشته های پیشمرگه در جنگ با داعش از ۱۳۰۰ نفر گذشت

سیاسی

مسئول نهاد «اطلاعات و دفاع» در اقلیم عراق گفت که شمار نیروهای پشمرگه که در جنگ با داعش کشته شده اند از مرز ۱۳۰۰ نفر گذشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، «لاهور جینگ طالبانی» در جریان بازدید از نمایشگاه تجهیزات نیروهای کشته شده پیشمرگه در جنگ با داعش گفت که شمار نیروهای کشته شده در این جنگ از مرز ۱۳۰۰ نفر عبور کرده است.

طالبانی با بیان اینکه نمی تواند آمار دقیقی از شمار کشته شده ها بدهد، افزود: جنگ علیه گروهک تروریستی داعش همچنان ادامه دارد. وی با تاکید بر اینکه نیروهای پیشمرگه در ابتدای جنگ تجربه کافی نداشتند، افزود: در نتیجه تداوم جنگ نیروهای ما تاکتیک های لازم را بسیار بهتر از عناصر داعش فرا گرفتند؛ ولی ما نباید سستی کنیم چرا که در حال حاضر امنیت ما به خاطر این تروریست ها در خطر است.

گفتنی است در روز دهم ژوئن ۲۰۱۴ عناصر گروهک تروریستی داعش توانستند کنترل شهر موصل مرکز استان نینوا را به دست گیرند و پس از آن بود که اعلام «خلافت» کردند. به دنبال این اقدام، گروه های مختلف عراقی از جمله پیشمرگه ها به مقابله با حملات داعش پرداختند.

در حال حاضر نیروهای مردمی و ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه تلاش می کنند مناطقی را که به کنترل داعش درآمده است از سلطه این گروهک تروریستی خارج کنند، در همین راستا ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا نیز مدعی مقابله با داعش از طریق حملات هوایی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']