انتقاد نخست‌وزیر اسپانیا از زد و بند احزاب مخالف علیه دولت

اسپانيا

نخست‌وزیر اسپانیا زد و بند میان حزب سوسیالیست‌ و حزب ضد ریاضتی پودموس در راستای اخلال در فعالیت دولت را مورد انتقاد قرار داده و این اقدام را یک اشتباه فاحش خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب حاکم اسپانیا در جریان انتخابات محلی و منطقه‌ای 24 مه سال جاری میلادی با عدم محبوبیت گسترده مواجه شد؛ در حالی که حزب پودموس توانست محبوبیت زیادی را در میان رأی‌دهندگان از آن خود کند.

پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب پودموس در دیداری با رهبر حزب سوسیالیست‌ بر این گمانه‌زنی دامن زده و گفت، این دو حزب قرار است بار دیگر ائتلافی را به وجود بیاورند که می‌تواند حزب حاکم مردمی را از کار برکنار کند.

البته به نظر می‌رسد رهبر حزب سوسیالیست‌های اسپانیا هرگونه ائتلاف با حزب حاکم علیه پودموس را رد کند و مدعی شده که حزب جدید راست افراطی پودموس تهدیدی علیه دموکراسی و احیای اقتصادی اسپانیا محسوب می‌شود.

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا درباره احتمال ائتلاف دو حزب سوسیالیست و حزب جدید پودموس در یک کنفرانس خبری با همتای مراکشی خود گفت: به نظرم ائتلاف میان این دو اصلا درست نیست و اشتباهی فاحش محسوب می‌شود و کاملا غیر دموکراتیک است. این نوع سیاست‌ها تنها باعث ایجاد بی‌اعتمادی و بی‌ثباتی می‌شود.

حزب مردمی تحت رهبری راخوی از دسامبر 2011 دولت اسپانیا را در دست دارد.

انتهای پیام

کد N847779