۰
عضو شورای عالی صلح افغانستان در گفتگو با مهر:

پیام امام خمینی فراگیر شده است/تلاش غرب برای بایکوت پیام انقلاب

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده پارلمان افغانستان گفت: غرب کوشش می کند جهانیان از این انقلاب اسلامی الگو نگیرند و سعی می کند آنها را از این انقلاب دور نگه دارد اما اندیشه های امام خمینی به کشورهای اسلامی نفوذ کرده است.

استاد اکبری، عضو شورای عالی صلح افغانستان و نماینده پارلمان این کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در کابل گفت: بزرگترین ویژگی امام خمینی (ره) این بود که اسلام را به طور دقیق شناخته بود و به آن عمل می کرد.

وی گفت: اشخاص زیادی هستند که اسلام را می شناسند اما تحت تاثیر برخی عوامل به آن عمل نمی کنند اما امام خمینی کاملا بر نفس و احساسات خود مسلط بود و اعمال وی منطبق بر آموزه های اسلامی بود.

وی با بیان ویژگی های امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی یک انسان با تقوا، یک فقیه عادل، یک اسلام شناس کامل، یک فیلسوف و یک سیاست مدار متبحر بود که مسائل جهان و منطقه و کشور خود را به طور دقیق درک می کرد.

وی افزود: ایشان درد جامعه خود را به خوبی درک کرد که استبداد داخلی و استعمار خارجی بود و برای علاج آن نسخه احیای اسلام اصیل و پیاده کردن ولایت فقیه را عرضه کرد.

این نماینده پارلمان افغانستان عنوان کرد: امام خمینی از آگاهی کافی بر مسائل و حوصله زیاد، توکل بر خدا و اعتماد بر نیروی ملت برخوردار بود و می دانست که اگر ملت به درستی رهبری شود می تواند بر دسیه های استکبار فایق آید.

استاد اکبری اضافه کرد: امام خمینی مبارزان و اسلام شناسان زیادی را تربیت کرد که تاکنون خط امام خمینی را ادامه دادند و در مقابل استکبار ایستادگی می کنند.

عضو شورای عالی صلح افغانستان گفت: امام خمینی با تکیه به اسلام و تربیت انسان های با تقوا و انقلابی و متعهد، انقلاب اسلامی را به حد پختگی رساند و آن را بیمه کرد و مطمئنا راه ایشان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: اولین مردمی که خارج از مرزهای ایران پیام امام خمینی را شنید مردم افغانستان بودند. پیروزی مردم ایران امید زیادی به مردم افغانستان داد و پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر قیام مردم افغانستان تاثیر فراوانی داشت.

وی افزود: از دیگر ملتهایی که پیام امام خمینی را دریافت کردند ملت و مردم لبنان بود. کشورهای عربی به خاطر مسلط بودن عناصر ضعیف النفس و تحت تاثیر سلطه اجانب در برابر رژیم اسرائیل و استکبار هیچ کاری از پیش نبردند اما مردم لبنان پیام امام خمینی را شنیدند و به خوبی در برابر استکبار ایستادند.

وی گفت: غرب کوشش می کند مردم جهان از این انقلاب اسلامی الگو نگیرند و با دسیسه سعی می کند آنها را از این انقلاب دور نگه دارد اما اندیشه های امام خمینی به اکثر کشورهای اسلامی نفوذ کرده است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.