هفته نامه صدا ادعا کرد:

برگزاری اولین جلسه نهاد عالی اصلاح‌طلبان/علیه یکدیگر مصاحبه نکنیم

سیاسی

اولین جلسه نهاد عالی اصلاح طلبان با حضور ۱۲ شخصیت حقیقی و حقوقی اصلاح‌طلب برگزار و مقرر شد به تمام اصلاح‌طلبان ابلاغ و اعلام شود که علیه یکدیگر مصاحبه نکنند.

به گرارش خبرنگار مهر، «هفته نامه صدا» ارگان مطبوعاتی حزب کارگزاران طی یادداشتی مدعی شد؛ «اولین جلسه «نهاد عالی اصلاح‌طلبان» برگزار شد. این نهاد مجلس مشورتی است که در آن سران جریان اصلاحات و نمایندگان احزاب موثر حضور دارند.»

صدا در ادامه خبر اختصاصی خود نوشت: «در اولین جلسه نهاد عالی اصلاح‌طلبان «سید محمد خاتمی، عبدالله نوری، سید محمد موسوی خوئینی‌ها، محمدعلی نجفی، سید هادی خامنه‌ای، مصطفی معین، محمدرضا عارف، سید حسین مرعشی، محمدرضا خاتمی، محسن امین‌زاده، سید عبدالواحد موسوی لاری و اکبر ترکان» حضور داشتند. موسوی خوئینی‌ها به نمایندگی از مجمع روحانیون مبارز، هادی خامنه‌ای به نمایندگی از مجمع نیروهای خط امام و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، حسین مرعشی به نمایندگی از حزب کارگزاران سازندگی ایران و اکبر ترکان به نمایندگی از حزب اعتدال و توسعه در این جلسه حاضر بودند. این جلسه در دفتر سید محمد خاتمی در خیابان یاسر و با دعوت وی برگزار شد.»

ارگان کارگزاران نتیجه این جلسه را اینگونه عنوان کرد:«در پایان همین جلسه مقرر شد: ۱- از دولت خواسته شود از حقوق همه نامزدها دفاع کند. ۲- راهبرد اصلاح‌طلبان نیز در انتخابات، حمایت از دولت باشد. ۳- تاکید بر اینکه فقط یک لیست در انتخابات منتشر شود و در شهرهایی که تک نامزدی هستند نیز فقط یک نامزد معرفی گردد. ۴- به تمام اصلاح‌طلبان ابلاغ و اعلام شود که علیه یکدیگر مصاحبه نکنند و ۵- ساز و کار رابطه میان سه شورای مشورتی، شورای هماهنگی و نهاد عالی از سوی همه پذیرفته شود.»

گفتنی است اصلاح طلبان به دلیل اختلافات عدیده میان «شورای مشورتی» و «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» به تشکیل شوراها و نهادهای مختلف روی آورده اند که از جمله می توان به «تشکیل شورای راهبردی اصلاح طلبان» اشاره کرد که از سوی بسیاری از اصلاح طلبان مورد نقد جدی قرار گرفته است. حال باید منتظر ماند و دید تشکیل نهاد عالی اصلاح طلبان، در صورت صحت، باعث کاهش مشکلات در این اردوگاه می شود یا اینکه خود به عاملی برای اختلاف و سهم خواهی بدل می گردد.