تظاهرات بحرینی‌ها برای توقف محاکمه دبیرکل جمعیت الوفاق

بحرين

جمع کثیری از مردم بحرین با برگزاری تظاهرات در شمال غرب این کشور، ادامه بازداشت‌ دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را محکوم و توقف محاکمه وی را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جمعیت الوفاق بحرین در صفحه رسمی خود در پایگاه اجتماعی "توییتر" نوشت: هزاران بحرینی در پی اقامه نماز جمعه در مسجد امام صادق شهر الدراز با برگزاری تظاهراتی توقف محاکمه شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان ضمن حمایت از زندانیان سیاسی این کشور تاکید کردند: به تظاهرات خود تا زمانی که خواسته‌هایشان تحقق نیابد ادامه می‌دهند.

شرکت کنندگان ضمن تاکید بر لزوم آزادی فوری شیخ علی سلمان و دیگر زندانیان سیاسی بحرین با حمل پلاکاردها و تصاویر شیخ سلمان محاکمه وی را "ظالمانه" خوانده و محرومیت زندانیان سیاسی در دفاع از خود را محکوم کردند.

شیخ محمد صنقور، خطیب بحرینی در خطبه نماز جمعه تاکید کرد: شیخ سلمان آماده است خون خود را پیش از شیعیان فدای اهل تسنن کند.

شیخ صنقور ادامه داد: حبس و سلب آزادی در طول تاریخ نتوانسته بحران را برطرف و یا امنیت و آرامش در کشور ایجاد کند، در طول تاریخ هم ثابت شده که زور و بستن دهان‌ها نمی‌تواند همزیستی و دوستی ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N847282