درخواست دیده‌بان حقوق بشر برای درج نام اسرائیل در "لیست ننگ" سازمان ملل

سیاسی

دیده بان حقوق بشر از دبیرکل سازمان ملل خواست تا نام رژیم صهیونیستی را در "لیست ننگ" که شورای امنیت سالانه آن را صادر می‌کند، قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که از بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل خواسته تا اسامی تمامی کشورها و گروه‌های مسلحی را که دست به جنایت علیه کودکان می‌زنند در فهرست موسوم به "لیست ننگ" قرار دهد و در برابر فشارهایی که واشنگتن و تل آویو برای عدم درج نام اسرائیل در این لیست اعمال می‌کنند بایستد.

مدیر مقابله با بحران‌ها در دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل اگر در این لیست به حقایق و نه فشارهای سیاسی استناد کند می‌تواند حمایت از کودکان در زمان جنگ را تقویت کند.

وی افزود: ما خواهان این هستیم که نام اسرائیل به دلیل اقدامات نظامی‌ علیه کودکان در "لیست ننگ" قرار بگیرد.

این لیست شامل اسامی کشورها و سازمان‌هایی است که مرتکب نقض حقوق کودکان از طریق درگیری‌های مسلحانه و کشتار و حمله به مدارس و بیمارستان‌ها می‌شوند. قرار است این لیست اواسط ژوئن منتشر شود.

سازمان ملل به تازگی در گزارش محرمانه‌ای با اعلام کشته شدن تعداد هولناکی از کودکان در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه، این رژیم را به ارتکاب جنایت علیه کودکان متهم کرد. در این گزارش 22 صفحه‌ای آمده که بیش از 2100 فلسطینی که بیشتر آنها غیرنظامی هستند در جنگ غزه کشته شدند. همچنین در این گزارش آمده که حدود 540 کودک در جنگ غزه کشته شدند که سن 371 تن از آنها 12 سال یا کمتر است. همچنین منابع دیپلماتیک در سازمان ملل اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در حال تلاش برای ممانعت از درج نام اسرائیل در لیست عاملان جنایت علیه کودکان است و بان کی مون نیز مایل است نام اسرائیل در این لیست نباشد. سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل از بان کی مون خواسته تا از درج نام اسرائیل در لیست جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام

کد N847141