گزارش سازمان ملل از جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ نوارغزه

سیاسی

سازمان ملل متحد در گزارشی به جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه و نقض حقوق کودکان فلسطینی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شمار کودکانی که سال گذشته قربانی تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه شدند از سوی دفاتر سازمان ملل در سرزمین های اشغالی هشدار دهنده اعلام شد. با این حال، اعضای این نهاد بین المللی در خصوص قرار دادن نام رژیم صهیونیستی در فهرست ناقضین حقوق کودکان اختلاف نظر دارند.

سال گذشته بر اثر تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از دو هزار و ۱۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند که بیشتر آنها را غیر نظامیان تشکیل می دادند. از این میان ۵۴۰ قربانی را کودکان بی دفاع تشکیل می دهند که سن ۳۷۱ نفر از آنها زیر ۱۲ سال بوده است.

اگرچه در پیش نویس گزارشی که قرار است در این رابطه به «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد ارائه شود لحن تندی مبنی بر برخود شدید با عاملین این کشتار غیر انسانی اتخاذ شده است، در بخشی که به درج نام رژیم صهیونیستی اشاره شده به صراحت آمده است که مسئولان دفاتر مستقر در منطقه هنوز بر سر افزودن تل آویو به فهرست ناقضین حقوق کودکان به اجماع نرسیده اند.

انتظار می رود که فهرست نهایی ناقضین حقوق کودکان در جنگ سال گذشته غزه تا اوایل هفته آینده به سازمان ملل تحویل داده شود.

ذکر نام رژیم صهیونیستی در این فهرست به لحاظ سیاسی اتهام سنگینی برای تل آویو و آمریکا محسوب می شود تا آنجا که این هفته «تد کروز» نامزد جمهوری خواه پست ریاست جمهوری آمریکا شخصا نامه ای به بان کی مون نوشت تا وی را از این کار منصرف کند.

گفته می شود با وجود اعمال فشار گروه های حقوق بشر، بان کی مون احتمالا تحت تاثیر لابی های صهیونیستی از ذکر نام رژیم صهیونیستی در این فهرست خودداری خواهد کرد.