با راهپیمایی در صنعا؛

مردم یمن خواستار تحقیق در مورد جنایات عربستان شدند

سیاسی

صدها هزار نفر از شهروندان یمن خواستار تحقیق فوری بین المللی در مورد جنایت های عربستان و محاکمه عاملان این جنایت ها شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأ نت، صدها هزار نفر از شهروندان یمنی با برگزاری راهپیمایی در شهر صنعا، تجاوز وحشیانه ائتلاف تحت رهبری عربستان و محاصره ظالمانه یمن را محکوم کرده و بر تداوم مقاومت در برابر این تجاوز سعودی-آمریکایی با تمام توان و روش های ممکن تاکید کردند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی با صدور بیانیه ای اعلام کردند که هر کس موافق حملات عربستان به یمن باشد به صورت مسقتیم و یا غیر مستقیم در جنایت های این کشور علیه مردم یمن دست دارد. آنها همچنین خواستار محاکمه عاملان این جنایت ها و شرکایشان شده و هر گونه مشروعیت بخشی به این جنایت ها به اسم مردم یمن در تمام محافل داخلی و بین المللی را محکوم کردند.

مردم یمن همچنین از جامعه بین الملل خواستار محکوم کردن این تجاوز غیر قابل توجیه و تلاش برای متوقف کردن آن و عدم حمایت از جلادان در قبال مردم یمن شدند. آنها همچنین از حمایت تمامی طرف ها از ملت یمن در برابر حملات وحشیانه و محاصره ظالمانه یمن توسط رژیم آل سعود قدردانی کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات تاکید کردند که گفتگوها باید صرفا میان طرف های یمنی باشد و نه گروه های خارجی، چرا که به گفته آنها ملت یمن توانایی حل مشکلات خود را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']