داعشی های لیبی اتباع کدام کشورند؟

العالم نوشت:

یکی از روزنامه های الجزایری گزارش کرد: عناصر گروه تروریستی داعش که در لیبی حدود 3 هزار نفر عضو دارد، بیشتر از اتباع تونس و مصرهستند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه الشروق چاپ الجزایرتاکید کرد که گروه داعش، موفقیت های کنونی خود در لیبی را مدیون اجرای مو به موی سناریوی عراق و بهره گیری از ضعف دولت در لیبی می داند. این گروه سعی دارد با اجرای این سناریو، وقایع عراق و سوریه ، در لیبی نیز تکرار شود.

این روزنامه به نقل از برخی گزارشها نوشت: گروه تروریستی داعش حدود 3 هزار عضو مسلح در لیبی دارد که از 31 کشور مختلف هستند.

در میان عناصر بیگانه ای که به داعش پیوسته اند، 500 تن از مصر و 500 تن نیز از تونس هستند به این ترتیب مصر و تونس در صدر کشورهای صادر کننده عناصر جنگجو به داعش به شمار می روند. پس از آن سودان و مغرب قرار دارند؛ هریک 300 نفر از عناصر مسلح در لیبی را تشکیل می دهند. الجزایر با 200 نفر، عربستان با 100 نفر در رده های بعدی قرار دارند و حدود 80 الی 100 نفر از عناصر داعش در لیبی را نیز افراد مسلح فرانسوی تشکیل می دهند.

به نوشته این روزنامه الجزایری، گزارشهای مزبور از حضور برخی عناصر از ملیت های عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله یمن، اردن و همچنین در آفریقا شامل کشورهای نیجر و مالی خبر داده است و این علاوه بر ملیتهای اروپایی به ویژه از ایتالیا و یونان و آلمان است.

الشروق افزود: گروه تروریستی داعش شهر درنه در شرق را پایگاه اصلی خود قرار داده است و از فرامین یک افسر سابق عراقی که البغدادی او را برای ساماندهی شاخه نظامی به لیبی گسیل کرده است، پیروی می کند.

4949

 

کد N846428