ناتو بار دیگر روسیه را به انتقال سلاح برای جدایی طلبان اوکراین متهم کرد

دبیر کل ناتو، روسیه را متهم کرد به این که به شورشیان شرق اوکراین تسلیحات پیچیده تحویل می دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ "ینس استولتنبرگ"، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو)، بار دیگر روسیه را به مداخله در اوکراین از طریق حمایت از شورشیان جدایی طلب در شرق این کشور متهم کرد.

این در حالی است که پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین نیز به ارتش این کشور اعلام کرد که برای تهاجم تمام عیار روسیه در تمام طول مرز مشترک اوکراین و روسیه آماده باشد

استولتنبرگ به خبرنگاران در شهر اسلو، پایتخت نروژ گفت: ما اطلاعات دقیقی داریم مبنی بر این که روسیه در شرق اوکراین حاضر است و این که به جدایی طلبان در این منطقه حجم زیادی سلاح های پیشرفته و سنگین داده است.

دبیر کل ناتو خاطر نشان کرد: از جمله این سلاح ها توپخانه، سلاح های ضد هوایی و و سیستمهای تسلیحاتی پیشرفته هستند. آنها (روسها) بیش از 1000 واحد از این نوع سلاحها را به جدایی طلبان داده اند.

وی افزود: روسیه مسئولیتی ویژه دارد که به این درگیری پایان دهد زیرا آنها از جدایی طلبان حمایت می کنند و به آنها سلاح های سنگین می دهند. آنها همچنین نیروهایی در شرق اوکراین دارند.

این اظهارات در حالی مطرح شده اند که مسکو اعزام سربازانش به اوکراین و یا کمک به تسلیح شورشیان در این کشور را رد کرده است.

استولتنبرگ از دو طرف درگیر در شرق اوکراین خواست تا سلاح های سنگین خود را از خط مقدم درگیری خارج کنند و به اجرای توافق آتش بسی که در ماه فوریه در شهر مینسک پایتخت بلاروس برای جنگ اوکراین برقرار شد، بپردازند.

انتهای پیام

کد N846421