مسکو: آماده میزبانی دور سوم مذاکرات میان مخالفان و دولت سوریه هستیم

معاون وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر لزوم یکپارچه‌سازی تلاش‌های تمامی سوری‌ها در مبارزه با چالش‌های مشترک گفت: ما آماده میزبانی از دور سوم مذاکرات میان مخالفان و نظام سوریه هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، "میخائیل بوگدانف"، معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی تصریح کرد: ما اراده خود را به هیچ کس تحمیل نمی‌کنیم و سوری‌ها خود باید امورشان را اداره کنند. در حال حاضر دولت سوریه خواهان برگزاری گردهمایی مسکو3 است و ما آماده میزبانی از این مذاکرات هستیم اما به تماس‌های بیشتری با نمایندگان گروه‌های مخالف سوریه نیاز داریم.

وی افزود: مساله به روسیه مربوط نمی‌شود و مسکو طرف درگیر نیست ما امیدواریم که سوری‌ها خود به توافق برسند به ویژه اینکه آنها یک دشمن واحد و مشترک به نام تروریسم دارند.

بوگدانف تاکید کرد: باید تلاش تمامی سوری‌ها در مبارزه با چالش‌های مشترک یکپارچه شود؛ چالش‌هایی که نه‌تنها امنیت ملی سوریه و عراق بلکه تمامی منطقه و روسیه و آمریکا و تمامی اروپا را تهدید می‌کند.

هیات دولت سوریه و نمایندگان مخالفان این کشور پیشتر گردهمایی مسکو 1 و 2 را در روسیه با هدف رسیدن به نقطه نظر مشترک و حل اختلافات درباره بحران سوریه برگزار کردند.

انتهای پیام

کد N846283